Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Punkt Informacji Turystycznej

43-470 Istebna 68

tel/fax +48 33 855 61 58, +48 516 195 614

promocja@istebna.eu

więcej...

Przejdź do strefy mieszkańca
14.07
2021

Relacja z półkolonii w Gminie Istebna realizowanych w Szkole Podstawowej nr 2 w Istebnej – Zaolziu

Po raz pierwszy w naszej gminie z inicjatywy Wójt Gminy Istebna w dniach od 5 do 9 lipca zostały zorganizowane półkolonie dla  dzieci. W naszej szkole zajęcia odbywały się od 9.00 do 14.00. Pogoda była dla nas niezwykle łaskawa, toteż udało się zrealizować cały przygotowany program.

Pierwszy dzień nazwaliśmy „Dniem różnorodnościi spędziliśmy go na terenie szkoły. Dzieci chętnie brały udział w zabawach, grach i tańcach integracyjnych, choć przedstawiać nikogo nie było trzeba. Wykonały farbami piękne obrazy na streczu rozciągniętym na bramkach boiska malując nie tylko prace, ale przy okazji też siebie i kolegów. Odbyły się także warsztaty decupage, na których powstały kwieciście ozdobione drewniane pudełka.

         Dzień drugi to „Dzień zabaw wodnych”. Sprzed szkoły wyruszyliśmy pieszo do Kompleksu Zagroń na basen. Czas upłynął nam bardzo szybko na wesołej zabawie w wodzie. Potem zwiedziliśmy Mini Zoo oraz ogród roślin na terenie obiektu. Na zakończenie niektórzy zdobyli nawet szczyt Złotego Gronia, za co otrzymali małą niespodziankę.

         Trzeciego dnia zaplanowaliśmy „Piknik nad rzeką”. Z piosenką na ustach udaliśmy się na boisko nad rzeką Olzą. Kąpiel przerywaliśmy zabawami sportowymi, wykorzystując urządzenia kompleksu sportowo-rekreacyjnego na Zaolziu. Były także zajęcia manualne np. wykonywanie papierowych łódek, techniką origami, które później można było puścić na wodzie  i malowanie ciekawych kamieni wyszukanych w rzece. Upalna pogoda spowodowała,że pobyt nad Olzą był prawdziwą przyjemnością.

         Dzień czwarty to„Dzień regionalny”. W tym dniu poznaliśmy tradycje i zwyczaje naszej pięknej Trójwsi. Odwiedziliśmy Chatę Kawuloka, gdzie wysłuchaliśmy przezabawnych opowieści p. Jana Macoszka jak to dawniej bywało...i wysłuchaliśmy dźwięków płynących z ludowych instrumentów. Oczywiście nie obyło się bez robienia i jedzenia przepysznego domowego masła. W Centrum Koronki Koniakowskiej powitała nas p. Lucyna Legierska opowiadając o historii koniakowskich koronek i ich twórcach. Pełni dobrych wrażeń i wiedzy pieszo wróciliśmy do szkoły.

         Ostatni piąty dzień odbył się pod hasłem„Wycieczka”. Dzięki życzliwości i wsparciu finansowemu jakie uczestnicy otrzymali z parafii Stecówka, mogliśmy pojechać do kina w Bielsku – Białej. Była to spora atrakcja, ponieważ  w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy dzieci nie miały za wiele możliwości takich wyjazdów. Po powrocie odbyło się uroczyste podsumowanie półkolonii, czyli wręczenie dyplomów i przygotowanych nagród.

 

         To był tydzień pełen wrażeń i ciekawych przeżyć !!! Dzieci chętnie angażowały się w przygotowane przez nas aktywności i widać było wielką radość ze wspólnej zabawy, której tak brakowało podczas zdalnego nauczania. Dopisywał nam wszystkim dobry humor i piękna, letnia pogoda.

         Dziękujemy:

  • pani Wójt Gminy Istebna Łucji Michałek za pomysł i inicjatywę zorganizowania  półkolonii dla naszych dzieci;
  • Gminie Istebna za sfinansowanie całości;
  • panu Dyrektorowi Bogdanowi Ligockiemu za zaangażowanie i wszechstronne wsparcie w każdej sprawie;
  • ks. Proboszczowi Grzegorzowi Kotarbie i Zespołowi Charytatywnemu ze Stecówki za sfinansowanie wycieczki;
  • Centrum Usług Wspólnych za rozliczenie półkolonii;
  • obsłudze szkoły za przygotowanie pysznych posiłków;
  • rodzicom za pomoc i zaufanie a dzieciom za ich radość i uśmiechnięte buzie.

         Dzięki dobrej organizacji i współpracy opiekunów  oraz pracowników szkoły wszystko przebiegało sprawnie i w dobrej atmosferze. Cieszymy się, że ta forma spędzania wakacji  organizowana najczęściej dla dzieci miejskich była realizowana także i u nas. Mamy nadzieję, że pomysł pozostanie i zobaczymy się  za rok! Dzieci już chciały się zapisać, a to chyba najlepsza rekomendacja. 

                   Dziękujemy i życzymy słonecznych wakacji!

 

                                                        Mirosława Haratyk i Edyta Kukuczka

Autor zdjęć: Edyta KukuczkaDodał: Oliwia Szotkowska (8017)
 

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
kwiecień 2024
PN WT ŚR CZ PT SB ND
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: kwiecień

2024/04/2 2024/04/5