Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Punkt Informacji Turystycznej

43-470 Istebna 68

tel/fax +48 33 855 61 58, +48 516 195 614

promocja@istebna.eu

więcej...

Przejdź do strefy mieszkańca
15.07
2021

Półkolonie 2021 na Zapasiekach

             Okres od 5 do 9 lipca 2021 roku w szkole na Zapasiekach należał do wyjątkowych. Dzięki inicjatywie Pani Wójt Łucji Michałek w szkole mogliśmy zorganizować dla naszych uczniów półkolonie. O tym, jak uczniowie ocenili tę wakacyjną atrakcję najlepiej świadczy fakt, że ostatniego dnia wszyscy „zapisali się” na półkolonie w przyszłym roku J.

             Drugi tydzień wakacji dla naszych uczniów obfitował w  wiele  różnorodnych aktywności, w których każdy mógł się odnaleźć i odkryć swoje ukryte talenty. Zależało nam, aby nasi podopieczni mogli spędzać wolny czas obcując z przyrodą , historią i tradycją  regionu, w towarzystwie osób z pasją.

        Pani Katarzyna Rucka- Ryś- etnolog  z  „Muzeum na Grapie” w Jaworzynce  przybliżyła naszym kolonistom  historię Jaworzynki, zwyczaje i tradycje ludowe. Podczas warsztatów w muzeum uczestnicy półkolonii mogli samodzielnie, w prawdziwej maśniczce zrobić masło; w szkole podczas warsztatów kulinarnych niektórzy obrali swojego pierwszego ziemniaka.

        Dzięki Pani Paulinie Kupczyk z Grupy Śpiewaczej „Jaworzyncianki” sala gimnastyczna stała się estradą- uczniowie śpiewali i tańczyli w rytm muzyki naszego regionu.

         Pan Bartłomiej Jałowiczor-miłośnik regionu,  członek grupy  rekonstrukcji literackiej „Na granicy”, nasz logopeda i pedagog  zmienił natomiast salę w teatr, gdzie uczniowie obcując z gwarą, mogli spróbować swoich sił w roli aktorów i odegrać przedstawienie pt. „Janko i Hanićka”.

         Pani Magdalena Krężelok- artystka malarka, nasza plastyczka przeniosła nas w świat sztuki i zaprosiła na plener malarski, podczas którego powstało wiele  przepięknych dzieł, które będą zdobić ściany szkolnych korytarzy.

          Historię i bogactwo instrumentów góralskich z naszego regionu przedstawił nam wyjątkowy artysta-Pan Zbigniew Wałach – kompozytor, budowniczy instrumentów, instrumentalista.

         Ostatniego dnia zostaliśmy zaproszeni do wspólnej zabawy przez drużynę harcerską, która stacjonowała na Kubiculi. Już sama forma zaproszenia była dla nas intrygująca, bowiem otrzymaliśmy je zapisane alfabetem Morse’a. Razem z harcerzami bawiliśmy się w podchody. Uczniowie mieli do wykonania nieraz bardzo trudne zadania, ale jak na zapasieczan przystało- z wszystkim doskonale sobie poradzili. Zabawa zakończyła się wspólnym ogniskiem, podczas którego harcerze obdarowali nas własnoręcznie przygotowanymi medalami -„POMOCNIK SOKOLEGO OKA”, podsumowaliśmy półkolonie i wręczyliśmy naszym podopiecznym pamiątki.

        Każdego dnia z kolonistami bawiły się i czuwały nad ich bezpieczeństwem Panie: Maria Jałowiczor i Magdalena Przybyła.

       Wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że nasze półkolonie będą mile wspominane,w imieniu uczestników półkolonii i własnym serdecznie dziękuję.

Kierownik półkolonii - Dorota MałyjurekDodał: Oliwia Szotkowska (8019)
 

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
kwiecień 2024
PN WT ŚR CZ PT SB ND
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: kwiecień

2024/04/2 2024/04/5