Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Punkt Informacji Turystycznej

43-470 Istebna 68

tel/fax +48 33 855 61 58, +48 516 195 614

promocja@istebna.eu

więcej...

Przejdź do strefy mieszkańca
27.05
2016

Muzyczne wydarzenie roku czyli Eleni w Istebnej!

Największe przeboje będące sentymentalną podróżą w czasy, które już nie wrócą a zarazem dla wielu uczestników koncertu piosenki ich młodości, piosenki greckie oraz najnowsze piosenki z albumu ''Miłości ślad'' wypełniły pełen wzruszeń i emocji wieczór koncertowy w hali Gimnazjum w Istebnej z jedną, ale za to największą gwiazdą czyli Eleni!

Poniższy tekst przygotowała Barbara Juroszek

W piątkowy wieczór 27 maja w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Istebnej odbył się koncert Eleni. Publiczność dopisała a hala Gimnazjum pękała w szwach. Tłumnie zgromadzonych gości w imieniu organizatorów ciepło witała Elżbieta Legierska- Niewiadomska, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Istebnej. 

Eleni, znanej wokalistki greckiego pokolenia nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Urodziła się w 1956 roku w Bielawie koło Wrocławia. Pierwszą płytę „Po słonecznej stronie życia” nagrała w 1977 roku. Następne hity w jej dyskografii to m. in. „Moja miłość”, „Muzyka Twoje imię ma” czy „Wakacyjny flirt”. Większość jej krążków zyskała status złotej płyty. Jak pokazała frekwencja piątkowego koncertu, artystka ma wiele fanów także i wśród mieszkańców Istebnej, Jaworzynki i Koniakowa. 

Koncert rozpoczęto o godz. 19.00. Zebranych powitał Wójt Gminy Henryk Gazurek, życząc wszystkim, by słuchając muzyki Eleni, przeżyli chwile pełne radości. Gdy na scenie pojawiła się długo wyczekiwana gwiazda, powitano ją gromkimi brawami. Nie od razu jednak pozwolono jej zaśpiewać... Przygotowano dla niej bowiem specjalną niespodziankę – krótki program artystyczny w wykonaniu małych górali i góralek-  podopiecznych Sióstr Służebniczek z Przedszkola im. Jana Pawła II w Istebnej. Dzieci wręczyły artystce kołnierz z koniakowskich koronek i bukiet kwiatów, zatańczyły także kilka regionalnych tańców, do których skocznie przygrywała im kapela Zespołu „Istebna”. „Po takim wstępie, nie wiem czy jeszcze mam szanse Was poruszyć”- zażartowała wokalistka. A jednak się udało! 
Artystka wraz z trzema towarzyszącymi jej muzykami stworzyła wspaniały klimat i uraczyła słuchaczy wiązanką swoich najbardziej znanych przebojów. Raz były to skoczne rytmy greckiej zorby (wówczas odważniejsza część widowni ruszyła nawet do tańca), raz tony bardzo nostalgiczne i refleksyjne.  Nie mogło zabraknąć hitów najbardziej kojarzonych z wokalistką takich jak : „Troszeczkę ziemi, troszeczkę słońca” , „Na miłość nie ma rady”, czy „Tylko w Twoich dłoniach”. Świetne były też improwizacje instrumentalne muzyka Kostasa Tzokasa grającego na bazuki. 

Wśród widowni zasiedli: Wójt Gminy Henryk Gazurek, Zastępca Wójta Gminy Istebna pan Józef Polok, sekretarz Gminy pani Teresa Łaszewska, oraz radni Gminy Istebna. Na sali można było  zobaczyć prawdziwy przekrój pokoleń– od najmłodszych uczestników koncertu śpiących w ramionach mam, przez przedszkolaki szalejące pod sceną aż po dużo starszych fanów piosenkarki. Ten wyjątkowy koncert zorganizowano tuż po Dniu Matki, zatem wiele pań otrzymało wejściówki w ramach prezentu - jak najbardziej trafionego.

Na zakończenie Eleni serdecznie podziękowała Istebniańskiej publiczności, następnie zaś każdy uczestnik koncertu mógł zakupić jej płytę z autografem. Było to bardzo udane rozpoczęcie ostatniego majowego weekendu w Istebnej a dla wielu - nostalgiczny powrót w przeszłość, wspomnienie ważnych chwil z życia i jak powiedziała sama wokalistka „przypomnienie tego, co w życiu najważniejsze”. 

Organizatorzy serdecznie dziękują Dyrektorowi Gimnazjum im. Jana Pawła II w Istebnej Bogdanowi Ligockiemu za umożliwienie organizacji koncertu w szkole oraz pani Barbarze Bielesz z podopiecznymi za przygotowanie dekoracji sceny. Ogromne wyrazy uznania należą się również Siostrom Służebniczkom z Przedszkola im. Jana Pawła II w Istebnej, które wraz z przedszkolakami przygotowały przepiękny program artystyczny, oraz przygrywającym im muzykantom z Zespołu „Istebna”. 


Zobacz reportaż:
Eleni w Istebnej


Dodał: (4815)
 

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
maj 2021
PN WT ŚR CZ PT SB ND
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: maj

2021/05/18