Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Punkt Informacji Turystycznej

43-470 Istebna 68

tel/fax +48 33 855 61 58, +48 516 195 614

promocja@istebna.eu

więcej...

Przejdź do strefy mieszkańca
26.06
2023

Leśny dzień dziecka.

W dniu 4 czerwca 2023r., obchodziliśmy w Istebnej Leśny Dzień Dziecka.

W samo południe,  wejście na teren Amfiteatru „Pod Skocznią”, oznaczone zostało symboliczną bramą z balonów. Wszystkie osoby przychodzące na wydarzenie, witane były przez maskotkę konika i Panie z Gminnego Ośrodka Kultury w Istebnej, które rozdawały dzieciom balony i cukierki.

Nieopodal wejścia, zorganizowane zostało stanowisko do podpisu pod petycją do starosty Mieczysława Szczurka, Rady Powiatu oraz Wojewody Śląskiego, w związku z decyzją likwidacji Oddziału Pediatrycznego Szpitala Śląskiego w Cieszynie. Akcja nosiła nazwę "Petycja przeciwko likwidacji Oddziału Pediatrycznego".

Wydarzenie rozpoczęła konferansjerka Łucja Dusek – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Istebnej, która pokrótce opowiedziała o czekających na dzieci, atrakcjach. Następnie na scenę, zaproszona została Wójt Gminy Istebna – Pani  Łucja Michałek-Chudecka wraz z Nadleśniczym Nadleśnictwa Wisła - Panem Andrzejem Kudełką.

Pani Wójt złożyła najmłodszym najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu przygód, niegasnącego uśmiechu, radości i energii w każdym dniu. Ucieszyła się także, że tak piękne niedzielne popołudnie, możemy spędzić na wspólnej, radosnej zabawie.

Pan Nadleśniczy przyłączył  się do życzeń, życząc: dużo uśmiechu na co dzień, samych piątek i doczekania upragnionych wakacji. Ze sceny podziękował także Pani Wójt i Pani Dyrektor GOK-u za to, że Nadleśnictwo mogło przyłączyć się do tej wspaniałej i radosnej akcji.

Po krótkim powitaniu, mikrofon przejęła animatorka, Pani Edyta z „Just Joy”. Chętne dzieci tańczyły z Minionkiem, bawiły się chustą, przechodziły pod liną czy zwijały balony. Po prostu świetnie się bawiły.

 Na boisku dzieci mogły skorzystać z bezpłatnych dmuchańców, eurobungee i kul bumperball, a Panie z GOK-u  malowały dzieciom buzie i robiły kolorowe, brokatowe tatuaże. Podczas wydarzenia skorzystać można było także z żyroskopu. Na boisko przyjechali także strażacy z OSP Jaworzynka Centrum i przygotowali moc atrakcji. Można było z bliska zobaczyć wóz strażacki i specjalistyczne umundurowanie. Dzieci mogły także włączyć „koguty” i zatrąbić.

Podczas Leśnego Dnia Dziecka, nie mogło oczywiście zabraknąć lodów, popcornu, waty cukrowej i stoiska z zabawkami! Wszystkie te punkty cieszyły się naprawdę dużym zainteresowaniem. Kuchnię w tym dniu obsługiwał „Zajazd Pecio”, który serwował same dziecięce smakołyki – m.in. gofry, frytki i nuggetsy.

Swoje stoisko przygotowało również Nadleśnictwo Wisła. Podleśniczowie przygotowali quiz z nagrodami, wystawę z Wolierowej Hodowli Głuszców i poczęstunek pysznym miodem. Panowie pokazali życie pszczół z bliska, a także rozdawali sadzonki drzewek.

Dla dzieci zorganizowany został także konkurs plastyczny pod okiem Pani Iwony  Konarzewskiej i jej syna - Antoniego. Młodzi rysownicy tworzyli prace na o tematyce przyrodniczej. Nagrody zostały rozdane w trzech kategoriach wiekowych:

Kategoria 0-5 lat

1 miejsce – Tymek Szczypka

2 miejsce – Maria Gazurek

3 miejsce – Gabriel Łacek

Kategoria 6-9 lat

1 miejsce -  Magda Szalbot

2 miejsce – Julia Fiedor

3 miejsce – Zuzia Michałek

Kategoria 10-15 lat

1 miejsce – Julia Gazurek

2 miejsce – Hania Michałek

3 miejsce – Michał Marekwica

Na zakończenie artystycznej części wydarzenia, swój występ zaprezentowała grupa uczestników warsztatów tanecznych "Studio Movement Istebna". Swój talent zaprezentowały aż cztery grupy w różnych przedziałach wiekowych.

 Serdeczne podziękowania składamy wszystkim zaangażowanym w organizację wydarzenia. Dziękujemy Marketowi Rema za udostępnienie parkingu, Strażakom z OSP Jaworzynka Centrum za przybliżenie dzieciom pracy strażaka i Radnemu Kazimierzowi Łackowi za ogromną pomoc w przystrojeniu Amfiteatru.

Organizatorami Leśnego Dnia Dziecka był Gminny Ośrodek Kultury w Istebnej oraz Nadleśnictwo Wisła.

W wydarzeniu udział wzięli m.in.: Wójt Gminy Istebna Łucja Michałek-Chudecka, Nadleśniczy Nadleśnictwa Wisła Andrzej Kudełka, Zastępca Wójta Łukasz Małysz, Radni Gminy Istebna: Kazimierz Łacek, Hubert Kukuczka i Ignacy Zowada, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Łucja Dusek wraz ze współpracownikami, mieszkańcy i turyści.Dodał: Magdalena Rucka (8993)
 

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
maj 2024
PN WT ŚR CZ PT SB ND
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: maj

2024/05/1 2024/05/3 2024/05/8 2024/05/18 2024/05/25 2024/05/26