Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Punkt Informacji Turystycznej

43-470 Istebna 68

tel/fax +48 33 855 61 58, +48 516 195 614

promocja@istebna.eu

więcej...

Przejdź do strefy mieszkańca
10.11
2020

Jarosław Hulawy - tegoroczny laureat Srebrnej Cieszynianki

Coroczną tradycją wieczoru 11 listopada jest Uroczysta Sesja Stowarzyszenia Samorządów Ziemi Cieszyńskiej, podczas której w teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie wręczane są Laury Ziemi Cieszyńskiej - Srebrne i Złota Cieszynianka. W tym roku, ze względu na pandemię wręczenie odbędzie się w formie transmisji online.

Władze 12 gmin z terenu Ziemi Cieszyńskiej przyznają wyróżnienie swoim przedstawicielom w postaci Srebrnych Cieszynianek, zaś kapituła przyznaje Honorową - Złotą Cieszyniankę.

Uchwałą Rady Gminy Istebna nr XXV/177/2020 z nia 24.09.2020 r., Laur Srebrnej Cieszynianki w roku 2020 przyznano Jarosławowi Hulawemu, odznaczonemu w 2019 roku Brązową Odznaką Ministra Sportu i Turystyki.

 

GALA:

Uroczystość odbędzie się 11 listopada br. o tradycyjnej godzinie - 17.00,  WYŁĄCZNIE W FORMIE ON-LINE: bez udziału delegacji samorządowych, laureatów i publiczności; polegać będzie na dostosowanej do warunków prezentacji sylwetek wszystkich tegorocznych laureatów, będzie prowadzona przez konferansjera, ale bez tradycyjnej, rozbudowanej części artystycznej. 

Całość zdarzenia transmitowana będzie m.in. na >>>>>>> kanale FB Stowarzyszenia 

oraz na  >>>>> kanale YT Śląska Cieszyńskiego

 

______________________________________________________________________________________________________________________________________

LAUREAT 2020: JAROSŁAW HULAWY

/ Treść wniosku Rady Sołeckiej Sołectwa Istebna w sprawie przyznania Lauru Srebrnej Cieszynianki złożona Radzie Gminy Istebna/

Pan Jarosław Hulawy pracuje na rzecz społeczności wsi Istebna od 1987 roku. Od 01.09.1987 krzewi kulturę fizyczną wśród dzieci i młodzieży jako nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 1 w Istebnej, później przemianowanej jako Zespół Szkolno-Przedszkolny w Istebnej. Jest pedagogiem bardzo sumiennym, zaangażowanym w pracę z dziećmi. Niezwykle lubiany przez wychowanków. Od samego początku działalności w Istebnej zaangażowany społecznie. Od 1987 do dnia dzisiejszego trener i zarazem członek zarządu Międzyszkolnego Klubu Sportowego w Istebnej. W latach 2004-2020 pełnił funkcję prezesa klubu. W czasie prezesury Pana Jarosława Hulawego podopieczni klubu odnosili największe sukcesy. Najważniejszymi z nich są: udział dwóch wychowanków w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Korei, dwukrotny udział w mistrzostwach świata juniorów, 15 wychowanków powołanych do kadry narodowej w biegach narciarskich oraz w biathlonie; starty wychowanków w zawodach Pucharu Świata w biegach narciarskich – konkurencje: sprinty, biegi długodystansowe, team sprint; starty zawodników w zawodach cyklu Alpen Cup – 2 liga Pucharu Świata. Oprócz reprezentacji na arenie międzynarodowej dochodzą niezliczone medale mistrzostw Polski i równoważnych rangi centralnej oraz wojewódzkiej w różnych kategoriach wiekowych. Działalność społeczna sportowa związana była również z Uczniowskim Klubem Sportowym gdzie Pan Jarosław był członkiem zarządu. Od roku 1999 do nadal jest członkiem zarządu Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Cieszynie. W ramach tej działalności pełni rolę gminnego koordynatora imprez sportowych, organizuje zawody dla dzieci i młodzieży w konkurencjach: sztafetowe biegi przełajowe, drużynowe zawody w biegach narciarskich, czwórbój lekkoatletyczny, minipiłka nożna, piłka nożna. Pan Jarosław Hulawy chętnie społecznie włączał się w organizację imprez sportowy organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury, Promocji, Informacji Turystycznej i Bibliotekę Publiczną w Istebnej jako wolontariusz. Wspierał organizacyjnie jako wolontariusz imprezy sportowe organizowane przez inne organizacje pozarządowe np. stowarzyszenie VIDES, Ochotniczą Straż Pożarną Istebna-Centrum, Stowarzyszenie Istebniański Uniwersytet Seniora.  Za działalność społeczną sportową Pan Jarosław Hulawy był wielokrotnie nagradzany i odznaczany. Najważniejsze wyróżnienia to: brązowa odznaka: „Za Zasługi dla Sportu” przyznana przez Ministra Sportu i Turystyki w 2019 roku; ponad to rok 2009 – dziesięciolecie Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego – brązowa odznaka „Za Zasługi dla Sportu” Powiatu Cieszyńskiego, rok 2019 – dwudziestolecie Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego - złota odznaka „Za Zasługi dla Sportu” Powiatu Cieszyńskiego. Działalność społeczna Pana Jarosława Hulawego to również praca na rzecz samorządu. W latach 1989 – 2018 radny Rady Gminy. W kadencji 1989 -2002 członek Zarządu Gminy. Przez dwie kadencje w latach 2010 – 2018 przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej. 

Działalność Laureata to nie tylko sukcesy, ale i godziny spędzone na przygotowywaniu nart, treningi na mrozie, godzinne dojazdy na zawody, motywacja młodych ludzi, pozyskiwanie sponsorów, pisanie wniosków i ogromne zaangażowanie w rozwój młodych sportowców.

__________________________________________________________________________________________________________________________________

 

/ Życiorys Laureata/

Urodziłem się 20.04.1966r. w Wiśle. Jestem absolwentem Studium Nauczycielskiego w Raciborzu oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach.

Pracę zawodową podjąłem 01.09.1987r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Istebnej i do dziś w niej pracuję. To tutaj rozpocząłem moją działalności na rzecz rozwoju sportu w gminie Istebna. Bardzo sobie cenię ówczesną współpracę ze wspaniałymi propagatorami sportu -  państwem Wandą i Tadeuszem Maciejczykami, to m.in. oni zarazili mnie pasją – sportem. Zostałem członkiem Klubu Sportowego MKS Istebna. Praca z młodzieżą stała się dla mnie ogromnym życiowym wyzwaniem i z satysfakcją ją wykonuję do dziś. Od roku 1998 jestem Członkiem Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Cieszynie, a w latach 1998-2002 byłem Członkiem Zarządu  Rady Gminy Istebna.  W latach 2012 – 2018 pełniłem funkcję Radnego Gminy Istebna oraz  Przewodniczącego Komisji Oświaty, Kultury, Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej. 

W ciągu tego okresu rokrocznie w Klubie Sportowym MKS Istebna trenowało około 30 zawodników. Wielu z nich osiągało znaczące wyniki sportowe, a Klub plasował się w czołówce rankingu prowadzonego przez Polski Związek Narciarski.

W roku 2004 zostałem Prezesem  Międzyszkolnego Klubu Sportowego Istebna. W czasie mojej prezesury podopieczni klubu odnosili największe sukcesy. Do najważniejszych z nich należy udział dwóch wychowanków w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Korei oraz  dwukrotny udział w mistrzostwach świata juniorów. 15 wychowanków zostało powołanych do kadry narodowej w biegach narciarskich oraz w biathlonie. Wielkim sukcesem były starty naszych zawodników w zawodach Pucharu Świata w biegach narciarskich: sprintach, biegach długodystansowych, team sprincie. Moi podopieczni wzięli udział w zawodach cyklu Alpen Cup, Slavic Cup, który zaliczamy do drugiej ligi Pucharu Świata. Oprócz reprezentowania kraju na arenie międzynarodowej, moi zawodnicy zdobywali liczne medale mistrzostw Polski i równoważnych rangi centralnej oraz wojewódzkiej w różnych kategoriach wiekowych.

W ramach działalności na rzecz rozwoju sportu pełnię również rolę gminnego koordynatora imprez sportowych. Organizuję zawody dla dzieci i młodzieży w sztafetowych biegach przełajowych, drużynowych zawodach w biegach narciarskich, czwórboju lekkoatletycznym, w piłce nożnej oraz minipiłce nożnej. Chętnie pomagam wolontaryjnie w imprezach sportowych organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury, Promocji, Informacji Turystycznej i Bibliotekę Publiczną w Istebnej, stowarzyszenie W TRÓJWSI JEST BOSKO, Ochotniczą Straż Pożarną Istebna-Centrum, Stowarzyszenie Istebniański Uniwersytet Seniora. Od roku 2017 wdrażam w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Istebnej projekt Ministra Sportu i Turystyki „Szkolny Klub Sportowy”. Za zasługi dla sportu w roku 2019 zostałem odznaczony przez Ministra Sportu i Turystyki Brązową Odznaką.

 

 Dodał: Mariusz Siąkała (7613)
 

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
listopad 2021
PN WT ŚR CZ PT SB ND
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: listopad

2021/11/2 2021/11/5 2021/11/6 2021/11/10 2021/11/11 2021/11/20 2021/11/28