Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Punkt Informacji Turystycznej

43-470 Istebna 68

tel/fax +48 33 855 61 58, +48 516 195 614

promocja@istebna.eu

więcej...

Przejdź do strefy mieszkańca
15.09
2021

II Gala Sportu 2021

Wczorajszego wieczoru, 14 września w Kompleksie Zagroń w Istebnej odbyła się II uroczysta Gala Sportu 2021. Dzięki inicjatywie Łucji Michałek Wójt Gminy Istebna, Gala Sportu staje się świętem gdzie co roku gromadzą się najważniejsze osobistości sportu naszej gminy oraz znani działacze sportowi i prezesi. Gala jest okazją do podsumowań zasług sportowców i trenerów we wszystkich uprawianych dyscyplinach sportowych. Podczas gali zostają wręczone nagrody Wójta Gminy oraz jak co roku, od wielu lat, nagrody Rady Gminy za wysokie osiągnięcia sportowe w roku poprzedzającym.  

Tegoroczną 2. Galę Sportu rozpoczęła Łucja Dusek dyrektor GOKPIT i BP wyrażając radość ze spotkania z zacnymi gośćmi oraz szacunek dla sportowców zapraszając do uroczystego, wspólnego świętowania. Prowadzenie Gali objęła Aneta Legierska kierownik promocji GOKPIT i BP witając wszystkich gości, po krótce wspominając o rozwijającym się sporcie w gminie, również innych dyscyplin co było widać podczas tegorocznego lata. Minutą ciszy zostali uczczeni: zmarły niedawno Tadeusz Maciejczyk działacz sportowy, założyciel i wieloletni prezes klubu MKS Istebna, trener, nauczyciel oraz zmarły niecały rok temu Jarosław Hulawy również działacz sportowy, wieloletni prezes  klubu MKS Istebna, trener, nauczyciel.

Głos zabrała Łucja Michałek wójt gminy Istebna również witając na Gali wszystkich gości: sportowców, trenerów, działaczy sportowych oraz prezesów. Doceniając każdą dyscyplinę sportu i sportowców oraz trenerów zaznaczyła, iż tradycją, dumą w gminie Istebna są biegi narciarskie, które z pasją z pokolenia na pokolenie dzięki nim są przekazywane młodym zawodnikom z naszego terenu, nadal się rozwijają i mają szansę na większe zaistnienie na arenie międzynarodowej, również dzięki modernizacji tras narciarstwa biegowego na Kubalonce. Tradycja w sporcie, oraz ogromna praca sportowców owocuje osiągniętymi sukcesami olimpijskimi - dodała.

Stanisław Legierski przewodniczący Rady Gminy Istebna wyraził zadowolenie ze spotkania z zawodnikami doceniając i serdecznie dziękując za ich pasję, trudną pracę, sukcesy oraz wkład rodziny. Dziękował trenerom za ich pracę trenerską oraz zawodnikom różnych dyscyplin sportowych. Dziękował wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tej Gali.

Apoloniusz Tajner prezes PZN  wyraził podziw dla podjętych działań w dziedzinie sportu w gminie Istebna oraz inicjatywy zorganizowania Gali Sportu.

Magdalena Wawrzeczko oddelegowana jako pracownik Resortu Obrony Narodowej wspomniała na gali o sportowcach z gminy Istebna, którzy jako pierwsi biegacze narciarscy są w kadrze żołnierzy wojska polskiego, wcześniej nie było żołnierzy sportowców z naszej gminy. Panowie są powołani w Centralnym Zespole Sportowym w Poznaniu. Pozwala im to dalej uprawiać sport.

Następnie przystąpiono do wręczania nagród za wyniki sportowe osiągnięte w 2020 r. kolejno po krótce omawiając sylwetki sportowców.

 

W tym roku Nagrody Wójta Gminy Istebna Łucji Michałek przyznano :

1. Kamilowi Bury – biegacz narciarski

2. Dominikowi Bury – biegacz narciarski

3. Mateuszowi Haratyk – biegacz narciarski

4. Kacprowi Juroszek – skoczek narciarski

5. Magdalenie Kobielusz – biegaczka narciarska

6. Laurze Legierskiej – biegaczka narciarska

7. Janowi Łackowi – biegacz narciarski

8. Grzegorzowi Zawadzie – biegacz narciarski

9. Łukaszowi Gazurek – biegacz narciarski

10. Kamili Idziniak – biegaczka narciarska

11. Arkadiuszowi Jojko – skoki narciarskie

12. Martynie Legierskiej – biegaczka narciarska

13. Kacprowi Solawa – biegaczka narciarska

14. Oliwii Sroka – biegaczka narciarska

15. Szymonowi Jojko – skoki narciarskie

 

Nagrody Rady Gminy Istebna przyznano :

1. Bartosz Baczyński zawodnik UKS "Wisła-Crentrum"

2. Teresa Brączek zawodniczka  NKS "Trójwieś Beskidzka"

3. Dominik Bury zawodnik, olimpijczyk

4. Kamil Bury zawodnik, olimpijczyk

5. Jakub Czepczor zawodnik NKS "Trójwieś Beskidzka"

6. Nikodem Czepczor zawodnik NKS "Trójwieś Beskidzka"

7. Łukasz Gazurek zawodnik NKS "Trójwieś Beskidzka"

8. Jonasz Haratyk zawodnik NKS "Trójwieś Beskidzka"

9. Mateusz Haratyk zawodnik NKS "Trójwieś Beskidzka"

10. Kamila Idziniak zawodniczka NKS "Trójwieś Beskidzka"

11. Arkadiusz Jojko zawodnik WSS

12. Szymon Jojko zawodnik WSS

13. Kacper Juroszek zawodnik WSS

14. Anna Kaczmarzyk zawodniczka

15. Anna Kobielusz zawodniczka MKS Istebna

16. Magdalena Kobielusz  zawodniczka

17. Zuzanna Kohut zawodniczka NKS "Trójwieś Beskidzka"

18. Laura Legierska NKS "Trójwieś Beskidzka"

19. Martyna Legierska zawodniczka NKS "Trójwieś Beskidzka"

20. Grzegorz Legierski zawodnik

21. Mateusz Legierski zawodnik

22. Przemysław Legierski zawodnik NKS "Trójwieś Beskidzka"

23. Jan Łacek zawodnik

24. Krzysztof Łacek zawodnik NKS "Trójwieś Beskidzka"

25. Martyna Michałek zawodniczka MKS Istebna

26. Anna Probosz zawodniczka MKS Istebna

27. Maria Skurzok zawodniczka MKS Istebna

28. Kacper Solawa zawodnik NKS "Trójwieś Beskidzka"

29. Oliwia Sroka zawodniczka NKS "Trójwieś Beskidzka"

30. Jakub Szkawran zawodnik NKS "Trójwieś Beskidzka"

31. Maria Szkawran zawodniczka NKS "Trójwieś Beskidzka"

32. Wojciech Wojtyła zawodnik MKS Istebna

33. Grzegorz Zawada zawodnik MKS Istebna

 

Na gali obecni byli goście w osobach:

Łucja Michałek wójt gminy Istebna, Łukasz Małysz zastępca wójta gminy Istebna, Magdalena Wawrzeczko pracownik resortu Ministerstwa Obrony Narodowej, Apoloniusz Tajner prezes PZN, Andrzej Wąsowicz prezes Śląsko Beskidzkiego Związku Narciarskiego, Zbigniew Wuwer prezes Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego, Mirosław Dudek wspierający sport w gminie Istebna.

Tadeusz Krężelok prezes MKS Istebna, sztab szkoleniowy MKS Istebna: Małgorzata Galej, Mikołaj Michałek zastępca prezesa, Mirosław Kapaś. Kazimierz Kilian prezes NKS „Trójwieś Beskidzka”, Mariusz Zowada trener NKS „Trójwieś Beskidzka”, Marcin Pudalik prezes klubu piłkarskiego UKKS, Dariusz Dragon UKS Wisła Centrum.

Przedstawiciele rady gminy Istebna: Stanisław Legierski przewodniczący rady gminy, Barbara Bielesz wice przewodnicząca rady gminy, Barbara Kubas przewodnicząca komisji kultury i oświaty, Ignacy Zowada radny, Bartłomiej Jałowiczor radny, Dominik Jałowiczor radny, Lucyna Bytow radna, Władysław Zowada radny, Kazimierz Łacek radny, Michał Kohut radny.

Bogusława Kawulok sołtys wsi Jaworzynka, Barbara Juroszek sołtys wsi Istebna. Przedstawiciele Urzędu Gminy Istebna Marek Michałek, Edyta Jałowiczor. Przedstawiceiele Gminnego Ośrodka Kultury: Łucja Dusek, Aneta Legierska, Małgorzata Owczarczak, Anna Haratyk,

Na zakończenie oficjalnej uroczystości odbył się przepiękny solowy koncert Mateusza Mijala. Był czas na rozmowy, taniec i kolację.

 

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania wspaniałej, podniosłej uroczystości, jaką była tegoroczna 2. edycja Gali Sportu.

Szczególne podziękowania wójt gminy skierowała do Państwa Weroniki i Sławomira Juroszek, sponsorom zakupionego samochodu dla MKS Istebna.

Dziękujemy Pani Annie Dziedzic dyrektor Kompleksu Zagroń w Istebnej za umożliwienie zorganizowania Gali i piękne przygotowanie sali do przyjęcia gości.

Dziękujemy Panu Dariuszowi Krzeszowskiemu za obsługę multimedialną, Michałowi Kuźmie za profesjonalne zdjęcia, Łukaszowi Kukuczka za nagranie.

 

Tekst: Małgorzata Owczarczak

Fotorelacja : Michał Kuźma

 Dodał: Małgorzata Owczarczak (8111)
 

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
październik 2021
PN WT ŚR CZ PT SB ND
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: październik

2021/10/2 2021/10/3 2021/10/8 2021/10/9 2021/10/14 2021/10/17 2021/10/23