Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Punkt Informacji Turystycznej

43-470 Istebna 68

tel/fax +48 33 855 61 58, +48 516 195 614

promocja@istebna.eu

więcej...

Przejdź do strefy mieszkańca
15.03
2022

Festiwal biegowy na Kubalonce - podsumowanie

To była największa tego typu impreza biegowa w naszym kraju w tym sezonie zimowym. Ponad 300 zawodniczek i zawodników z Polski oraz Ukrainy rywalizowało w ciągu trzech dni w ramach Mistrzostw Polski Młodzików, Pucharu Grupy Azoty oraz Ogólnopolskich Spotkań UKS na znakomicie przygotowanych trasach w Istebnej Kubalonce.

Pozytywnych wrażeń dopełniła wspaniała zimowo-wiosenna pogoda, dzięki czemu cała impreza stanowiła znakomitą promocję tras i całego naszego regionu tym bardziej, że przez czas trwania imprezy Kubalonkę odwiedziły setki osób.

Najważniejsza była wszak rywalizacja sportowa i również pod względem właśnie sportowym impreza była dla nas bardzo udana, gdyż zawodnicy naszych klubów narciarskich - MKS Istebna oraz NKS Trójwieś Beskidzka - wywalczyli w sumie aż 18 medali w tym 6 złotych.

Rozegrane na Kubalonce zawody, jak i cały kończący się sezon zimowy potwierdziły, że nasze kluby dobrze funkcjonują i wykonuje się w nich znakomitą, systematyczną pracę.

Gratulujemy zawodnikom, działaczom, trenerom, rodzicom i innym osobom zaangażowanym w ich działalność!

Warto dodać, że nasza Gmina była partnerem Organizatora tego wydarzenia.

W drugim dniu zawodów trofea dla najlepszych wręczała Łucja Michałek - Wójt Gminy Istebna. Nagrody rzeczowe w postaci lunchboxów, latarek czołowych i czapek zostały ufundowane przez Gminę Istebna.

 

Puchar Grupy Azoty

Sprint

1. Łukasz Gazurek (NKS Trójwieś Beskidzka/Juniorzy)

2. Zuzanna Fujak (NKS Trójwieś Beskidzka/Juniorki Młodsze)

3. Kamila Idziniak (NKS Trójwieś Beskidzka/Juniorki młodsze)

3. Przemysław Legierski (NKS Trójwieś Beskidzka/Juniorzy młodsi)

 

Biegi dystansowe techniką dowolną

1. Zuzanna Fujak (NKS Trójwieś Beskidzka/Juniorki Młodsze - 7,5 km)

1. Łukasz Gazurek (NKS Trójwieś Beskidzka/Juniorzy - 12,5 km)

 

Mistrzostwa Polski Młodzików

Biegi dystansowe techniką dowolną

3. Jonasz Haratyk (NKS Trójwieś Beskidzka/Młodzicy - 5 km)

 

Ogólnopolskie Spotkania UKS (zawody mające rangę Mistrzostw Polski w tych kategoriach wiekowych)

Biegi dystansowe ze startu wspólnego klasykiem

1. Filip Juroszek (NKS Trójwieś Beskidzka/Chłopcy - 2,5 km)

2. Kinga Gazurek (MKS Istebna/Dziewczęta - 2,5 km)

2. Szymon Zawada (MKS Istebna/Chłopcy - 2,5 km)

3. Julia Krężelok (MKS Istebna/Dziewczęta - 2,5 km)

 

Biegi dystansowe techniką dowolną

1. Filip Juroszek (NKS Trójwieś Beskidzka/Chłopcy - 3 km)

2. Kinga Gazurek (MKS Istebna/Dziewczęta - 3 km)

2. Szymon Zawada (MKS Istebna/Chłopcy - 2,5 km)

 

BIEGI SZTAFETOWE

1. MKS Istebna (Maja Strokosz, Julia Krężelok, Amelia Juroszek, Hanna Michałek) - Dziewczęta 4 x 2,5 km

2. MKS Istebna (Julia Rucka, Kinga Gazurek, Julia Jojko, Elżbieta Zawada) - Dziewczęta 4 x 3 km

3. MKS Istebna (Szymon Zawada, Ksawery Kukuczka, Tomasz Juroszek, Mateusz Bury) - Chłopcy 2,5 km

3. NKS Trójwieś Beskidzka (Filip Juroszek, Jan Probosz, Jakub Czepczor, Jonasz Haratyk) - Chłopcy 4 x 3 km


Zobacz reportaż:
Festiwal biegowy na Kubalonce - rywalizacja

Zobacz reportaż:
Festiwal Biegowy na Kubalonce - podium


Dodał: Jacek Kohut (8436)
 

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
lipiec 2024
PN WT ŚR CZ PT SB ND
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: lipiec

2024/07/6 2024/07/7 2024/07/13 2024/07/14 2024/07/25 2024/07/26 2024/07/27 2024/07/28 2024/07/29