Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
Urząd Gminy Istebna
16.08.2022

OGŁOSZENIE o podjęciu przez Radę Gminy Istebna Uchwały

 

o podjęciu przez Radę Gminy Istebna Uchwały nr  LV/360/2022  z dnia 08 sierpnia 2022 r. w sprawie uchwalenia punktowej zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Istebna w obszarze Karczmy Kubalonka oraz Tartaku Szymcze w Istebnej

Święto Wojska Polskiego
15.08
2022

Godnie uczciliśmy Święto Wojska Polskiego!

Wyjątkowy i niepowtarzalny charakter miały obchody Święta Wojska Polskiego, które w formie Pikniku Wojskowego odbyły się w miniony poniedziałek w naszej gminie.

Pierwsza bramka nowego sezonu autorstwa Mirka Łacka
14.08
2022

Wymarzony początek piłkarzy w okręgówce!

Od pewnego zwycięstwa 3:1 nad mocnym rywalem z Zebrzydowic rozpoczęła drużyna APN Góral Istebna drugą w historii przygodę z Ligą Okręgową.

Uczestnicy wydarzenia
13.08
2022

Msza święta za Ojczyznę na Tynioku

Po raz kolejny w cichym i spokojnym zakątku naszej gminy, jakim jest szczyt Tynioka z udziałem wiernych z całej Trójwsi i nie tylko odprawiona została Msza święta w intencji naszej Ojczyzny, której przewodniczył ksiądz dziekan Tadeusz Pietrzyk.

Urząd Gminy Istebna
12.08
2022

Badania jakości wody

Szanowni Mieszkańcy!!

W wyniku licznych zgłoszeń dotyczących jakości wody (z rejonu Koniakowa oraz Istebnej) w szczególności parametru fizykochemicznego tj. barwy informujemy, że woda o zmienionej barwie sama w sobie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia lub życia ludzkiego. Woda o zmienionej barwie może być niekomfortowa w użytkowaniu, jednak nie można jej uznać za bezpośrednie zagrożenie dla ludzi. W związku z powyższym zostały wykonane dodatkowe badania jakości wody ze zbiornika zaopatrującego powyższe rejony, z którymi można się zapoznać pod linkiem :

https://istebna.bip.info.pl/dokument.php?iddok=9030&idmp=163&r=r

Wykonane badanie wody wskazuje, że woda odpowiada wymaganiom określonym w  Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz. U. poz. 2294).

Jednocześnie wskazujemy, że badania jakości wody na bieżąco można śledzić na stronie BIP Urzędu Gminy Istebna w zakładce Usługi Komunalne RUK – Wyniki badań wody.

 

Sporządziła: Edyta Kukuczka – Kierownik Referatu Usług Komunalnych

Więcej aktualności