Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
13.02
2018

Życiowy olimpijski sukces Kamila Burego!

Wielki, życiowy sukces odniósł nasz biegacz Kamil Bury, który awansował do ćwierćfinału sprintu Zimowych Igrzysk Olimpijskich w PjeongChang!

Zawodnik MKS Istebna, który do kadry olimpijskiej został dołączony w ostatniej chwili stał się tym samym sprawcą wielkiej niespodzianki uzyskując w gronie prawie 80 najlepszych sprinterów świata 28 czas.

Dodajmy, że 22-letni Kamil pozostawił w pokonanym polu wielu utytułowanych biegaczy z mistrzem świata na 50 km Kanadyjczykiem Alexem Harveyem.

W swoim biegu ćwierćfinałowym nasz biegacz rywalizował m.in. z późniejszym wicemistrzem olimpijskim Federico Pellegrino. Początek w wykonaniu Kamila był rewelacyjny, gdyż przez dłuższy czas biegł on w środku stawki aby ostatecznie ukończyć swój ćwierćfinał na szóstym miejscu.

W wywiadzie dla radiowej Jedynki Kamil stwierdził, że jest szczęśliwy gdyż dał z siebie sto procent a uzyskany wynik jest pozytywna niespodzianką dla niego samego i dla całego sztabu szkoleniowego.

Serdecznie gratulujemy Kamilowi oraz ludziom, którzy w największym stopniu przyczynili się do jego sukcesów - Jarosławowi Hulawemu - odkrywcy jego talentu i pierwszemu trenerowi, Tadeuszowi Krężelokowi - członkowi sztabu szkoleniowego Kadry Polski, Małgorzacie Galej - trenerce i skarbnikowi klubu oraz Walerianowi Zawadzie, który był i jest wielką pomocą w działalności klubu MKS Istebna!Dodał: Jacek Kohut (5822)