Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
12.01
2022

Znów trzy medale w tym drugi złoty Dominika!

Drugi mistrzowski tytuł Dominika Burego, srebro Mateusza Haratyka oraz brąz Magdaleny Kobielusz to świetny bilans startu naszych biegaczy w rozegranych w drugim dniu Mistrzostw Polski w Zakopanem biegach dystansowych.

Dominik (AZS AWF Katowice) obronił tytuł mistrza Polski w biegu na 15 km stylem klasycznym i był to jego 25 medal Mistrzostw Polski Seniorów z czego 15 medali to krążki z najcenniejszego kruszcu.

Kolejny krok do przodu zrobił Mateusz (NKS Trójwieś Beskidzka), dla którego srebro to drugi medal MP w karierze po brązie wywalczonym poprzedniego dnia w sprincie.

Mistrzowskiego tytułu na 10 km stylem klasycznym z poprzedniego roku nie obroniła Magda (SS-R LZS Sokół Szczyrk), ale brązowy medal też jest osiągnięciem nie do pogardzenia.

Warto dodać, że bardzo dobry start zaliczyli i miejsca w pierwszej szóstce zawodów wywalczyli także czwarta Zuzanna Fujak (NKS Trójwieś Beskidzka) i piąta Karolina Kukuczka (MKS Istebna) wśród kobiet oraz piąty Łukasz Gazurek (NKS Trójwieś Beskidzka) wśród mężczyzn.

Podobnie jak w sprintach również w biegach dystansowych rywalizacja toczyła się także o medale FIS Slavic Cup i Młodzieżowych Mistrzostw Polski.

W tych pierwszych zawodach wśród kobiet kolejność była identyczna jak w MP, a więc Magdzie przypadł brąz natomiast wśród mężczyzn pierwsze dwa miejsca były również takie same jak w krajowym championacie (złoto dla Dominika, srebro dla Mateusza).

Magdalena stanęła na trzecim stopniu podium również w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski, natomiast drugi swój medal tej rangi zawodów - tym razem srebrny - wywalczył reprezentant MKS Istebna Wojciech Wojtyła.Dodał: Jacek Kohut (8320)