Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
27.03
2019

Z życia Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Istebnej

Wehikuł miłości, czyli istebniański karnawał na wesoło

4 marca 2019 r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Istebnej odbył się pełen humoru spektakl pt. Wehikuł miłości, czyli jak zakochać się od pierwszego wejrzenia przygotowany przez młodzież gimnazjalną pod kierunkiem p. Cecylii Suszki. O muzykę zadbała p. Beata Kawulok, za charakteryzację aktorów odpowiadała p. Iwona Bogdał, a scenografię opracowała Barbara Sikora z kl. 3d nadzorowana przez p. Danutę Konarzewską.   

Przedstawienie odegrane w aurze walentynkowo – karnawałowej oparte było na trzech  komicznych scenkach spotkań kochanków z różnych epok. Średniowieczna Izolda (Julia Czulak) miała okazję poznać się ze współczesnym góralem z Zapasiek (Bartek Suszka), renesansowa Julia (Aleksandra Legierska) z góralskim muzykantem Romkiem (Szymon Rucki) oraz siedemnastowieczny Don Kichote (Michał Bury) z energiczną góralką Haną – Dulcyneą (Kinga Golik). Scenariusz do scenek napisały – podczas zajęć teatralnych - Ola Legierska (kl.3b) i Magda Bojko (kl.3c). Opierał się on na konfrontacji dobrze znanych z literatury bohaterów z wymyślonymi przez uczennice postaciami (góralami) rodem z naszych stron, mówiącymi „po naszemu”. Dodatkową atrakcją przedstawienia były piosenki Marka Grechuty śpiewane przez Martynę Kawulok (kl.3b) i towarzyszący im taniec Julii Kohut (kl.6a) pełen baletowej ekwilibrystyki. Tak pomyślana inscenizacja spodobała się zgromadzonej w hali publiczności, o czym świadczyły liczne salwy śmiechu i huczne brawa.

Cieszy nas fakt, że to ofiarnie przygotowywane przedstawienie (próby odbywały się również w czasie ferii zimowych!), brawurowo zagrane przez naszych młodych artystów jest dowodem olbrzymiego potencjału twórczego odchodzącej już od nas młodzieży gimnazjalnej.

       Cecylia Suszka

 

Szkolny Konkurs Recytatorski

27 lutego 2019r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV – VI oraz VII – III gimnazjalne. Do konkursowych zmagań przystąpiło 13 uczennic. Ich prezentacje w większości pełne były ekspresji, to znów lirycznej zadumy czy dobrego humoru.

Jury (p. Monika Michałek, p. Halina Skrzydłowska, p. Cecylia Suszka i p. Anna Torbiak) po wnikliwym przesłuchaniu zdecydowało się przyznać w młodszej kategorii wiekowej pierwsze miejsce Julii Ruckiej (kl.6b, podopieczna p. C. Suszki), drugi miejsce Marcie Mojeścik (kl.5a), a trzecie Aleksandrze Legierskiej (kl. 5c) obydwie uczennice przygotowywane były przez p. H. Skrzydłowską. Ponadto wyróżnienie otrzymała Zofia Kędzior (kl. 5c, podopieczna p. H. Skrzydłowskiej) oraz Nikola Łacek ( kl. 4c, uczennica p. M. Michałek). W starszej grupie wiekowej, w której rywalizowały jedynie gimnazjalistki, pierwsze miejsce zdobyła Julia Czulak (kl. 3a, uczennica p. C. Suszki), natomiast kolejne miejsca przypadły podopiecznym p. M. Michałek, a zatem: drugie – Natalii Czulak (kl. 3b), trzecie – Janinie Juroszek (kl.3b) oraz wyróżnienie – Martynie Kawulok (kl. 3b).

Wszystkim laureatkom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na II Gminnym Konkursie Recytatorskim, który odbędzie się już niedługo, bo 20 marca w naszej szkole!

Cecylia Suszka

 

 Dodał: Oliwia Szotkowska (6582)
 

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
grudzień 2020
PN WT ŚR CZ PT SB ND
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: grudzień

2020/12/6 2020/12/10
galeria zdjęć
Biuletyn informacji publicznej - strona zostanie otwarta na nowej karcieBiuletyn informacji publicznej