Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
9.10
2020

XVIII Rajd im. Jerzego Kukuczki

Piękna, jesienna pogoda sprawiła, że tegoroczny XVIII już Rajd im. Jerzego Kukuczki, który z powodu epidemii z tradycyjnej daty majowej został przeniesiony na 9 października 2020 roku, przebiegał w wyjątkowo sprzyjającej atmosferze zarówno na górskich trasach jak i na terenie Amfiteatru "Pod Skocznią" w Istebnej, gdzie tradycyjnie zlokalizowana była meta rajdu.

W tegorocznej edycji rajdu udział wzięło blisko 500 uczestników w 16 grupach, którzy dojechali głównie z terenu naszego regionu, m.in. Rybnik, Pierściec, Ochaby (80 uczestników - najliczniejsza grupa), Ustroń, Wisła „Patelniok”, czy Skoczów. Bardzo cieszy fakt, że w tym roku dopisały także liczne grupy dzieci i młodzieży z terenu całej naszej gminy. Uczestnicy wraz z przewodnikami pokonali górskie szlaki Beskidu Śląskiego odwiedzając po drodze Izbę pamięci Jerzego Kukuczki w Istebnej na Wilczym, by tam oraz w amfiteatrze spotkać się m. in. z panią Cecylią Kukuczką - żoną himalaisty, a także uczcić przypadającą na 24 października 31. rocznicę śmierci Jerzego Kukuczki.

Jak co roku nie brakowało dodatkowych atrakcji dla wszystkich uczestników. Młodzież wzięła udział w konkursach sportowych (przeciąganie liny, skoki w worku, strzelanie z łuku), konkursie z wiedzy o górach i plastycznym, w którym w jury zasiadła pani Cecylia Kukuczka oraz Agnieszka Więcek i Bartłomiej Kamiński - przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego województwa śląskiego, który to finansowo wsparł wydarzenie. Całość wydarzenia prowadziła Aneta Legierska - kierownik promocji z GOK Istebna, a swoimi opowieściami i grą na rogu pasterskim imprezę wzbogacił pan Tadeusz Rucki z Koniakowa. Dzieci oraz młodzież mieli także okazję zobaczyć jak udzielać pierwszej pomocy potrzebującym, o co zadbali strażacy ochotnicy z jednostki OSP Istebna Centrum.

Po wzruszających występach artystycznych uczestników nastąpiło uroczyste wręczanie nagród w poszczególnych kategoriach. Nagrody wręczali zastępca wójta gminy Istebna Ryszard Macura oraz Burmistrz Miasta Wisła Tomasz Bujok, które to samorządy wsparły finansowo wydarzenie. Gratulacje popłynęły także z ust pani Cecylii Kukuczki oraz komandora Rajdu Krzysztofa Rudzińskiego i Izabeli Rudzińskiej prezes wiślańskiego oddziału PTTK, który jest głównym organizatorem Rajdu im. J. Kukuczki.

Rajd zakończył się uroczystym złożeniem kwiatów pod pomnikiem Jerzego Kukuczki w istebniańskim parku przez delegacje PTTK oddział Wisła, Gmina Istebna, Miasto Wisła i GOK Istebna.

Serdecznie dziękujemy PTTK oddział Wisła za przygotowanie Rajdu, wszystkim Przewodnikom i Opiekunom grup szkolnych z terenu naszej gminy za mobilizację i opiekę nad uczestnikami, Urzędowi Marszałkowskiemu województwa Śląskiego za wsparcie finansowe i promocję wydarzenia, Miastu Wisła za partnerstwo w rajdzie oraz pani Cecylii Kukuczce za objęcie patronatem honorowym wydarzenia.

Zapraszamy ponownie za rok!


Zobacz reportaż:
XVIII Rajd im. Jerzego Kukuczki


Dodał: (7553)