Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
20.07
2017

XIII Międzynarodowy Obóz Młodzieżowy– Čierne 2017 r.

W dniach od 10 do 17 lipca 2017 r. w miejscowości Čierne na Słowacji realizował się trzynasty już z kolei Międzynarodowy Obóz Młodzieżowy w którym bierze udział młodzież Polski, Republiki Czeskie i Słowacji. W tym roku przedsięwzięcie realizowane było pod hasłem: „Jesteśmy tymi, którzy łączą.”

Jedna myśl, trzy państwa, sześciu opiekunów i czterdziestu pięciu uczestników, ale nie  liczby odgrywają tutaj główną rolę lecz momenty i czas który wspólnie razem ze sobą przeżyli, chwile, których nigdy się nie zapomni. Trzynaście lat temu zrodziła się myśl złączenia młodzieży  trzech państw. Inicjatorem tego pomysłu była między innymi Pani Danuta Rabin – Wójt Gminy Istebna. I tak przez lata pomysł jest realizowany, cieszy się coraz większym zainteresowaniem i nowymi pomysłami. Działania te głównie nastawione są na przygodę sportową, poznawanie atrakcji turystycznych, uczestnictwo w warsztatach manualnych i muzycznych a także spotkania z tradycją i kulturą najbliższych  okolic,

Zgodnie z tradycją obozu organizowane jest zawsze spotkanie podsumowujące przedsięwzięcie.  Do udziału w nim zaproszenie otrzymują przedstawiciele władz urzędów gmin z których pochodzą uczestnicy obozu, dyrektorzy szkół i przedstawiciele mediów. W tym roku Gminę Istebna na spotkaniu podsumowującym reprezentowali: Pan Józef Polok – Zastępca Wójta Gminy Istebna, Teresa Łaszewska – Sekretarz Gminy Istebna, Joanna Kohut – Zastępca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego, koordynator obozu. Po raz pierwszy obecni byli także rodzice uczestników. Na to szczególne dla „obozowiczów” spotkanie przygotowywany jest program finałowy. Podniosłym momentem spotkania jest odśpiewanie hymnów trzech państw. Dopełnienie stanowi pokaz umiejętności artystycznych, sportowych oraz multimedialna prezentacja relacjonująca minione dni zmagań, wspólnych zabaw, wycieczek i gier.

Patrząc na uczestników obozu można było odnieść wrażenie, że wszyscy są zadowoleni ze wspólnie spędzonego czasu. Chwalono program obozu, dobrą kuchnię, wspaniałą atmosferę,  młodzież nawiązała nowe kontakty i przyjaźnie. Celem obozu jest wychowanie poprzez dialog nowego pokolenia ludzi, którzy będą żyć w przyjaźni bez względu na rasę, pochodzenie, język, religię, przekonania,  to przede wszystkim przekonanie, że drogą do pokoju na świecie jest wychowywanie dzieci w przyjaźni i wzajemnym zrozumieniu.

Dokumentacja fotograficzna wkrótce.

                                                                                                                                                                                                                                     Joanna Kohut

 Dodał: Piotr Gazurek (5509)
 

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
październik 2020
PN WT ŚR CZ PT SB ND
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: październik

2020/10/9 2020/10/10 2020/10/11
galeria zdjęć
Biuletyn informacji publicznej - strona zostanie otwarta na nowej karcieBiuletyn informacji publicznej