Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
20.11
2020

X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w SP 2 Istebna

Nasza Szkoła  już po raz trzeci przyłączyła się do akcji - Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Głównym jej celem jest zachęcenie wszystkich  uczniów do powtórzenia tabliczki mnożenia.

Tydzień przed tym świętem na drzwiach,ścianach i firankach pojawiły się kolorowe, jesienne liście z działaniami matematycznymi. Uczniowie (szczególne ci młodsi) często trenowali znajomość tabliczki na szkolnych korytarzach: odpytywali  się nawzajem, zasłaniając przy tym zapisane wyniki.  Powstała też  gazetka, która informowała wszystkich o zbliżającym się wydarzeniu. W dniu 02.10.2020r.  w klasach od II do VIII został przeprowadzony konkurs, który miał na celu wyłonić klasowego mistrza tabliczki mnożenia. Zostały nim te osoby, które najszybciej i oczywiście bezbłędnie rozwiążą podane  przykłady.

Wyznaczeni  egzaminatorzy musieli dobrze znać tabliczkę mnożenia, by szybko sprawdzić jej znajomość  na wylosowanych karteczkach. A wszyscy chcieli wygrać i znać wyniki ...już. Każdy ze zwycięzców otrzymał upominek w postaci  tabliczki ...tym razem czekolady! Pozostali uczestnicy, także  młodsi koledzy z klas 0-1, zadowolili się słodką nagrodą pocieszenia, czyli cukierkiem. Następnie chętne dwuosobowe drużyny korzystając z “Kart Grabowskiego” rywalizowały między sobą, popisując się znakomitą znajomością  tabliczki mnożenia i szybkością obliczeń. Walka o zwycięstwo była bardzo zacięta, trzeba było w jak najkrótszym czasie dopasować   jak największą ilość poprawnych wyników. Szczęśliwcy  otrzymali nagrody oraz pozytywne oceny z matematyki. 

Akcja obchodów Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia  cieszyła się wspaniałym odbiorem ze strony dzieci i młodzieży, a zaangażowane w nią osoby z pewnością dobrze utrwaliły sobie te matematyczne działania! I o to właśnie chodziło. Czekamy na następną edycję i liczymy na jeszcze większą frekwencję za rok. Gratulujemy wszystkim, którzy zdobyli tytuł eksperta tabliczki mnożenia, bo jej  znajomość jest ważna także w codziennym życiu.

Osoby, które najszybciej i bezbłędnie obliczyły wylosowane działania:
klasa II  - Hubert Juroszek
klasa III  - Marta Legierska
klasa IV - Aleksandra Kohut
klasa V - Dawid Bocek
klasa VI - Gabriel Idziniak
klasa VII - Tomasz Zowada
Wyniki konkursu “Karty Grabowskiego na czas”
I miejsce - Marek Bury (kl.7) i Paweł Legierski (kl.8) czas 0,55 min.
II miejsce - Alicja Słowik (kl.7) i Marlena Bocek (kl.7) czas 1:03 min.
III miejsce - Aleksandra Kohut (kl.4) i Justyna Waszut (kl.4) czas 1:40 min.

Serdeczne podziękowania kieruję w stronę uczniów klasy VIII, którzy pomogli w przygotowaniu i przeprowadzeniu akcji, jak również dyrekcji i wszystkim nauczycielom za pomoc i wsparcie. Nie można również zapomnieć o Radzie Rodziców, dzięki której możliwy był zakup nagród i słodkich poczęstunków.

E.GoryczkaDodał: Jacek Kohut (7644)