Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
27.03
2019

X Gminny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

X Gminny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych W Zespole Szkolno-  Przedszkolnym w Istebnej

W piątek, 15 marca 2109r. już po raz dziesiąty uczniowie szkól podstawowych wzięli udział w Gminnym Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. W tym roku tematem przewodnim była Nowa Zelandia.

Konkurs składał się z trzech konkurencji, w których wzięło udział dziesięć trzyosobowych drużyn złożonych z uczniów klas 5-7 z całej Trójwsi. W jury zasiadły panie Teresa Przybyła, Natalia Mucha oraz Beata Kawulok.

 Najpierw uczestnicy napisali test, który sprawdził poziom znajomości faktów dotyczących Nowej Zelandii. Następnie w ruch poszły smartfony, gdyż kolejną konkurencją była interaktywna gra przygotowana przy pomocy aplikacji Kahoot. Ten sposób sprawdzenia wiedzy zawsze cieszy się wielką popularnością wśród uczniów. Trzecim etapem konkursu była prezentacja multimedialna na temat ciekawostek dotyczących Nowej Zelandii. Drużyny, w języku angielskim, opowiadały o tym, czego można się spodziewać odwiedzając to odległe państwo na Pacyfiku. Uczniowie zaprezentowali wysoki poziom językowy, a za ich przygotowanie chcemy podziękować nauczycielom: paniom Zuzannie Ptak, Annie Zeman, Ewie Buzek, Celinie Zawadzie, Darii Burdek-Adamek, Ewelinie Jochacy oraz panu Grzegorzowi Czajkowskiemu.

Niekwestionowanymi zwycięzcami dziesiątej edycji Gminnego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych została drużyna z SP1 w Koniakowie w składzie Julia Sikora, Martyna Czepczor i Konrad Porębski.  Na drugim miejscu rywalizację zakończyła drużyna z SP2w Koniakowie Rastoce, którą tworzyli Patrycja Krężelok, Michał Polok i Grzegorz Kawulok, zaś trzecie miejsce podium zajęli również uczniowie z SP1 w Koniakowie Klaudia Waszut, Jakub Marekwica i Maksymilian Legierski.

W przerwie pomiędzy konkurencjami uczestnicy mogli poczęstować się pysznymi ciastami, za które dziękujemy paniom Dorocie Kobielusz, Annie Torbiak, Agnieszce Michałek, Katarzynie Kukuczce oraz Elżbiecie Fiedor, zaś nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Istebnej.

Jako przewodnicząca zespołu przedmiotowego serdeczne podziękowania kieruję do wszystkich nauczycieli, bez pomocy, których zorganizowanie konkursu nie byłoby możliwe. Mam tu na myśli panie: Ewę Buzek, Agnieszkę Gretkowską, Natalię Muchę, Teresę Przybyłę, Ewelinę Jochacy oraz pana Grzegorza Czajkowskiego. Dziękuję też pani Beacie Kawulok, na pomoc, której zawsze możemy liczyć.

               Katarzyna Leżańska-Czulak

 Dodał: (6580)
 

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
lipiec 2020
PN WT ŚR CZ PT SB ND
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: lipiec

galeria zdjęć
Biuletyn informacji publicznej - strona zostanie otwarta na nowej karcieBiuletyn informacji publicznej