Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
26.07
2019

Wizyta studyjna w Gminie Iława

Na zaproszenie wójta partnerskiej Gminy Iława- pana Krzysztofa Harmacińskiego oraz jego zastępcy pana Andrzeja Brach, delegacja naszej Gminy udała się na Mazury.
W dniach 19-22 lipca na wizycie studyjnej Gmina Istebna była reprezentowana przez panią wójt Łucję Michałek, panią kierownik referatu usług komunalnych Edytę Kukuczkę, panią sołtys wsi Istebna Barbarę Juroszek oraz radnego Gminy pana Kazimierza Łacek.

Była to już 19. okazja do spotkania, wymiany doświadczeń czy planów na przyszłość. Wspólnie zdecydowano, że pozostanie utrzymana współpraca pomiędzy naszymi samorządami, które między innymi organizują wymiany dzieci podczas kolonii letnich. Planowane jest rozszerzenie współpracy o Koła Gospodyń Wiejskich oraz na inne stowarzyszenia i organizacje pozarządowe z terenu gminy Istebna i Iława.  Na przyszły rok planowany jest okrągły jubileusz, 20-lecia partnerstwa, który obchodzony będzie w obu gminach.

Ważnym elementem wizyty było poznanie działalności i funkcjonowania tamtejszej oczyszczalni ścieków. Jest to duża oczyszczalnia, która obsługuje miasto Iławę i gminę Iława. Zastosowano tam nowoczesne rozwiązania techniczne, system monitorowania, oczyszczania ścieków oraz reagowania. Jest to bardzo nowoczesny i wydajny obiekt. Przedstawicielom naszej gminy udało się nawiązać kontakt ze spółką, która obsługuje tamtejszą oczyszczalnie, co będzie pomocne w pracach nad modernizacją tego rodzaju obiektów.

Ponadto była okazja do zwiedzenia szkół, placówki dziennego pobytu dla seniorów, a także tamtejszego Ośrodka Edukacji Ekologicznej.

Delegacja Istebnej w Gminie Iława została przyjęta z wielką gościnnością, za co dziękujemy panu wójtowi i jego podwładnym, oczekując szybkiej rewizyty przyjaciół z Iławy.

oprac. Karina Czyż

 Dodał: (6828)
 

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
październik 2020
PN WT ŚR CZ PT SB ND
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: październik

2020/10/9 2020/10/10 2020/10/11
galeria zdjęć
Biuletyn informacji publicznej - strona zostanie otwarta na nowej karcieBiuletyn informacji publicznej