Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
6.02
2018

Wieści z ZSP Istebna

Udział uczniów ZSP Istebna w konkursie plastyczno - literackim

W listopadzie 2017 roku pracownicy biblioteki przy II Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika w Cieszynie ogłosili konkurs plastyczno - literacki pt.  ''Historie biblijne w oczach młodzieży''. Miał on na celu przede wszystkim zachęcić uczniów do poznawania Pisma Świętego, kształtować postawy twórcze, rozwijać wyobraźnię,  a także wrażliwość i umiejętności plastyczne.

W II edycji konkursu udział wzięło 29 uczniów z 9 szkół powiatu cieszyńskiego. Można było przedstawić scenę z dowolnego tekstu biblijnego w jednej z trzech kategorii: pracy plastycznej w dowolnej technice w formacie A3, pracy graficznej lub w formie komiksu.

Wpłynęło 6 prac graficznych oraz 23 prace plastyczne. Nie nadesłano żadnego komiksu. Zespół Szkół w Istebnej reprezentowało troje uczniów: Weronika Bartuś, Beata Pilch i Kamil Czyż. Wszyscy wykonali prace plastyczne.

Rozstrzygnięcie konkursu, wręczenie nagród oraz wernisaż miało miejsce 17 stycznia 2018 r.  w auli  cieszyńskiej szkoły. Weronika Bartuś otrzymała wyróżnienie za pracę pt. „Uroczysty wjazd do Jerozolimy”. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Wszystkim uczniom dziękujemy za udział w tym przedsięwzięciu.

Nagrodzone w II edycji Powiatowego Konkursu Plastyczno – Literackiego prace plastyczne można obejrzeć do końca lutego w auli LO im. Kopernika w Cieszynie.

 

Konkurs „Młody Mistrz Fryzjerstwa" z udziałem naszych uczennic

Pracownicy z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu po raz trzeci ogłosili ogólnopolski konkurs „Młody Mistrz Fryzjerstwa”. Jego celem było między innymi: wykazanie się umiejętnościami praktycznymi w warunkach zbliżonych do warunków pracy zawodowej, wymiana doświadczeń między uczestnikami konkursu, prezentacja nowoczesnych technik fryzjerskich. W tym roku szkolnym postanowiły wziąć w nim udział uczennice Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Istebnej. Pierwszy etap – szkolny – odbył się w listopadzie 2017 roku w Zespole Szkół w Istebnej. Wzięły w nim udział trzecioklasistki: Haratyk Alina, Haratyk Barbara, które praktyki odbywają w Salonie Fryzjerskia ,,ANNA" u Pani Anny Legierskiej; Sabina Waszut, Klaudia Waszut, Natalia Bartuś z Salonu Fryzjerskiego Pani Iwony Gazurek – Legierskiej oraz Maria Sikora i Justyna Legierska – z Salonu Fryzjerskiego Pani Iwony Kohut.

Uczennice miały wykonać fryzurę okazjonalną. Oceniane były m.in.: precyzyjność, czystość i efekt wykonanej fryzury oraz dobór fryzury do tematu. Poziom był wysoki i wyrównany. Do kolejnego etapu przeszły Alina Haratyk i Barbara Haratyk (Salon Fryzjerski ,,ANNA").

Finałowa część konkursu odbyła się w Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru w Sosnowcu. Startowało 36 uczestników z 16 szkół z całej Polski. Motywem przewodnim były „Piekielne klimaty”. Młodzi styliści fryzur wykazali się dużą kreatywnością. Na swoich modelkach stworzyli bardzo oryginalne, demoniczne fryzury.  Do ich wykonania używali przeróżnych, często niezwykłych, dodatków. Włosy były w większości przypadków mocno tapirowane, karbowane, lokowane, a także kolorowane różnymi technikami. Można było zobaczyć wplecione w nie m.in. papryczki chilli, gałązki, kawałki  drutu, biżuterię. Całość dopełniał ostry, mocny  makijaż oraz  równie diaboliczne i ekstrawaganckie kreacje. Wszyscy uczestnicy konkursu zaprezentowali wysoki poziom. Komisja była pod wrażeniem ich pomysłowości i wielkiej dbałości o każdy szczegół stylizacji.

Zwycięzcą został uczeń Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru w Sosnowcu – Patryk Kielan. Choć naszym uczennicom nie udało się wygrać było to jednak dla nich ważne doświadczenie na początku kariery zawodowej. Miały okazję wymienić się spostrzeżeniami i wiedzą z innymi uczestnikami, zawrzeć nowe znajomości, poczuć smak rywalizacji, podpatrzeć ciekawe pomysły. Podczas konkursu odbywały się także warsztaty dla opiekunów oraz prezentacja profesjonalnych produktów fryzjerskich i kosmetycznych.Dodał: Oliwia Szotkowska (5805)