Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
6.04
2017

Wernisaż wystawy zdjęć autorstwa Michała Kuźmy

W poniedziałek, 3 kwietnia 2017 roku o godz. 17. 00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Istebnej miał miejsce wernisaż wystawy fotograficznej Michała Kuźmy z Koniakowa. Zgromadzonych gości serdecznie powitała pani Elżbieta Legierska – Niewiadomska Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Istebnej gratulując autorowi tak pięknej wystawy i zapraszając, do zapoznania się z jego twórczością.

            Michał Kuźma  bez fotografii nie wyobraża sobie życia. To jego pasja i sposób na zatrzymanie w kadrze dostrzeganego wokół siebie piękna. Zajmuje się tym „na poważnie” od ok. 5 lat. Ta pierwsza wystawa fotograficzna stała się dla niego okazją, by podzielić się z innymi swoją sztuką. Możemy na niej podziwiać zdjęcia Michała przedstawiające zapierające dech w piersiach widoki z Trójwsi ale też z Krakowa, czy Zakopanego dokumentujące ważne wydarzenia sportowe i kulturalne, postaci i miejsca.  Te kadry to uchwycone ważne chwile – rozpalenie watry karpackiej na Złotym Groniu, mieszanie owiec w Koniakowie, Janko Gajdosz na progu swego domu, ale też ulotne cuda natury: zakwitające wiosną krokusy, chmury na wieczornym niebie czy tarcza księżyca. Rozpoznajemy tu fotografie , które od dawna krążą w sieci, na Facebooku, pojawiają się w folderach czy prasie. Czasem machinalnie klikamy „lubię to” nie wiedząc nawet, kto jest ich autorem. Ta wystawa była dobrą okazją, by o tym przypomnieć. Zdjęcia profesjonalnym komentarzem opatrzyła Maria Michałek z Istebnej.

            Na wernisażu obecni byli m.in. Wójt Gminy Istena Henryk Gazurek wraz z małżonką, założyciel Radia Istebna Józef Michałek oraz pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Istebnej. Wydarzenie uświetniła kapela złożona z muzykantów Trójwsi.

            Organizatorem wystawy był facebookowy fanpage Świat Słów prowadzony przez panią Karolinę Kaźmierczak, zaś patronat medialny nad wydarzeniem objęło Radio Istebna. Zdjęcia będzie można oglądać w Gminnym Ośrodku Kultury w Istebnej do 30 kwietnia. Serdecznie zapraszamy!

 

Barbara Juroszek

 

fot. Radio IstebnaDodał: (5349)