Przejdź do strefy turysty
15.01
2019

Weekend pełen biegowych sukcesów

Tradycyjnie już w miniony weekend odbyły się liczne zawody w biegach narciarskich, w których - również tradycyjnie - na podium stanęli nasi biegacze.

*** Dominik Bury odniósł dwa zwycięstwa podczas rozegranych w fińskim Lapinlahti zawodów FIS. Zawodnik MKS Istebna wygrał najpierw sprint techniką dowolną mężczyzn zaś następnie triumfował w biegu na dziesięć kilometrów techniką dowolną. W zawodach startował też Mateusz Haratyk (NKS Trójwieś Beskidzka) zajmując odpowiednio czwarte (sprint) i szóste (10 km) miejsce.

*** Agata Warło (NKS Trójwieś Beskidzka) wygrała bieg kobiet na dwadzieścia dwa kilometry techniką dowolną kobiet, który rozegrany został w austriackim Seefeld w ramach czwartej edycji maratonu narciarskiego "Kaiser Maximilian Lauf".

*** Osiem razy stanęli na podium nasi biegacze w Pucharze Bieszczad, rozegranych w miejscowości Muczne zawodach inaugurujących rywalizację w Narodowym Programie Rozwoju Biegów Narciarskich "Puchar Grupy Azoty 2019".
W pierwszym dniu rywalizacja toczyła się w sprintach zaś w drugim rozegrano biegi techniką klasyczną.

Finansowanie pobytu zawodników MKS Istebna zostało zrealizowane z zadania z zakresu: Rozwój sportu na terenie Gminy Istebna pod nazwą "Szkolenie i współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży. Upowszechnianie kultury fizycznej i sportu". Dotacja Urzędu Gminy 24.000,- zł. Nr Umowy SA.1.JK.2019.