Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
25.10
2018

Warsztaty ekologiczne w Domu Wczasów Dziecięcych w Rajczy

            W dniach 19.10 – 20.10.2018 r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej
nr 1 w Koniakowie i Szkoły Podstawowej nr 1 w Jaworzynce brali udział w warsztatach ekologicznych w Domu Wczasów Dziecięcych w Rajczy. Głównym celem wyjazdu było zapewnienie bezpieczeństwa, a także rozbudzenie zainteresowań naukami przyrodniczymi, zdobywanie doświadczeń poprzez udział w niestandardowych zajęciach, wykładach
i pokazach. Wyjazd zrealizowano w ramach projektu  "Zapewnienie równego dostępu do dobrej jakości wczesnej edukacji w Gminie Istebna" , a opiekunami byli p. Renata Haratyk, p. Anna  Dziewior, p. Damian Polok.

W piątkowe popołudnie uczniowie w ramach rozwijania zainteresowań
i szukania pasji zaznajomili się z techniką malarstwa na szkle, a także samodzielnie wykonywali obrazy.  Prace inspirowane były motywami przyrodniczymi i sztuką ludową żywieczczyzny.

         W sobotę podczas zajęć terenowych - edukacji przyrodniczo leśnej - młodzi obserwatorzy poznawali walory przyrodnicze i krajobrazowe Beskidu Żywieckiego, oglądali panoramę sąsiednich pasm, oznaczali rodzime gatunki flory i fauny, a także zaznajomili się z właściwościami leczniczymi oraz użytkowymi wybranych gatunków roślin.

Pozytywnym skutkiem wyjazdu była integracja uczniów z różnych szkół Trójwsi oraz wymiana pomysłów i doświadczeń pomiędzy nauczycielami.

 

Opracowali opiekunowie

 Dodał: (6282)