Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
19.09
2018

Wójt Gminy Istebna Henryk Gazurek podpisał umowę na realizację projektu:

19 czerwca 2018 r. Wójt Gminy Istebna Henryk Gazurek podpisał umowę z Województwem Śląskim reprezentowanym przez Zarząd Województwa Śląskiego na realizację projektu: „Przedszkolaki górą! – upowszechnienie wysokiej jakości edukacji przedszkolnej w Istebnej”. Działania projektowe realizowane są  od 01 maja 2018 r. i kontynuowane będą do 31 sierpnia 2019 r. Celem głównym projektu jest zwiększenie dostępności do wysokiej jakości edukacji przedszkolnej. W tym celu w naszym gminnym przedszkolu utworzony zostało dodatkowo 1 oddział na 25 miejsc i zwiększono liczbę godzin pracy placówki. Ponadto realizowane są dodatkowe zajęcia  wyrównujące szanse edukacyjne dla 137 dzieci z całego Gminnego Przedszkola w Istebnej usytuowanego na parterze budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Istebnej.

Wójt Gminy Istebna na spotkaniu z dyrektorem placówki i pracownikami urzędu podjął decyzję o remoncie i adaptacji wszystkich sal przedszkolnych, korytarza i sanitariatów. Projekt zakładał remont  tylko jednej sali i części sanitariatów z przeznaczeniem dla grupy 25 dzieci przyjętych w ramach projektu. Dziś widać, że decyzja o kompleksowym  remoncie parteru, z przeznaczeniem go na przedszkole gminne była ze wszech miar właściwa. Dzięki niej powstało nowe, wspaniałe miejsce dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy. Stanowi ono bardzo dobrą bazę nie tylko do realizacji projektu ale przede wszystkim do osiągania celów jakim służy wychowanie przedszkolne. Podejmowana tutaj przez wykwalifikowaną kadrę praca pedagogiczna zmierza do przygotowania dzieci do płynnego i bezstresowego przejścia ze szczebla edukacji przedszkolnej do szkoły, kształtuje dojrzałość emocjonalną, rozwija samodzielność. Dzieci uczą się funkcjonowania w grupie rówieśniczej. Przedszkole w nowej lokalizacji jest wspaniałym miejscem zabaw i wszechstronnego rozwoju.

Placówka w najbliższych dniach zostanie dodatkowo wyposażona w nowe meble i pomoce dydaktyczne. Projekt zakłada również działania służące doskonaleniu umiejętności i kompetencji zawodowych dla dwóch nauczycieli zatrudnionych w ramach projektu,  którzy podejmą studia podyplomowe na kierunku tyflopedagogika i surdopedagogika.

Całkowita wartość projektu wynosi: 520 450,73 zł, z czego dotacja ze środków europejskich wynosi: 442 383,12 zł Udział finansowy Beneficjenta stanowi 15 % wydatków kwalifikowalnych projektu i wynosi 78 067,61 zł.

Koordynator: Joanna KohutDodał: Piotr Gazurek (6196)
 

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
lipiec 2020
PN WT ŚR CZ PT SB ND
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: lipiec

galeria zdjęć
Biuletyn informacji publicznej - strona zostanie otwarta na nowej karcieBiuletyn informacji publicznej