Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
23.06
2023

Uroczyste wręczenie stypendiów dla najzdolniejszych uczniów z Gminy Istebna

W dniu 22 czerwca 2023 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Istebnej  z inicjatywy Pani Wójt Łucji Michałek-Chudeckiej odbyła się po raz drugi uroczysta Gala , w której uczestniczyli  rodzice oraz uczniowie, którzy w roku szkolnym 2022/2023 osiągnęli wysokie wyniki w nauce i mogą pochwalić się sukcesami sportowymi. Stypendia za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe otrzymało 226 uczniów z naszych szkół.

Na przybyłych gości czekał poczęstunek przygotowany przez pracowników szkół z naszej gminy. Prawie wszystkie przygotowane na 520 osób miejsca były zajęte.

Obecni na gali goście w osobach: Pani Wójt Łucja Michałek-Chudecka, Pani Europoseł Jadwiga Wiśniewska, Pan wicekurator Jacek Szczotka, w swoim przemówieniu podkreślali, że warto wspierać uzdolnioną i ambitną młodzież oraz to, że Gmina Istebna docenia wysiłek i trud uczniów osiągających wysoką średnią ocen, a także wysokie osiągnięcia sportowe.

Oprawa muzyczna przygotowana przez Pana Błażeja Knopka uświetniła czas wręczania rodzicom i ich dzieciom listów gratulacyjnych, statuetek oraz kwiatów.

Uczniowie ze średnią ocen 4,75 – 5,00 i ci, którzy mają sukcesy sportowe i jednocześnie dbają o wysokie wyniki w nauce i zachowaniu, mogą otrzymać stypendia w wysokości 300 zł, a uczniowie ze średnią powyżej 5,0 otrzymają stypendia w wysokości 500 zł wypłacane dwa razy w roku.

Pani Europoseł Jadwiga Wiśniewska ufundowała trzy zaproszenia na wyjazd studyjny do Brukseli. Zaproszenia otrzymali: Marcel Małysz- uczeń Zespołu Szkolno-Przedszkolnego – Szkoły Podstawowej Nr 1 w Istebnej, który został wybrany przez Radę Pedagogiczną „Absolwentem roku”, dwukrotny laureat wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z matematyki i fizyki. Pani Danuta Haratyk-Woźniczka – dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Istebnej oraz Pani Krystyna Rucka za zaangażowanie w pracę Rady Rodziców.

Wójt Gminy Istebna Pani Łucja Michałek-Chudecka składa podziękowanie za wykonywaną pracę dyrektorom szkół, pedagogom, pracownikom administracji i obsługi szkół za zaangażowanie.

 

Sporządziła: Teresa KrowickaDodał: Magdalena Rucka (8987)