Przejdź do strefy turysty
17.12
2018

Udany początek sezonu biegaczy-amatorów

Bardzo dobrze rozpoczęli swój sezon zimowy nasi biegacze amatorzy, którzy w miniony weekend rywalizowali w Chochołowie i Kościelisku.

W rywalizacji w Zawodach w Biegach Narciarskich wokół Chochołowskich Term nie prowadzono klasyfikacji Open a toczyła się ona w kategoriach wiekowych. Znakomicie poradzili sobie w niej nasi najlepsi od lat biegacze amatorzy. Grzegorz Legierski z Koniakowa wygrał kategorię rocznika 69-78 uzyskując najlepszy czas całych zawodów zaś Piotr Michałek z Jaworzynki triumfował w kategorii rocznika 59-68.

Obaj nasi biegacze wystąpili dzień później w  inaugurującym nowy sezon Pucharu Polski Amatorów PZN VI Pucharze Kościeliska. Dystans 10 km klasykiem najszybciej pokonał Piotr zaś tuż za nim na drugim miejscu finiszował Grzegorz. Co oczywiste obaj nasi biegacze wygrali swoje kategorie wiekowe.

Dodał: Jacek Kohut (6405)