Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
17.06
2019

Udany IV Festyn KÓNIOKOWIANÓW

IV Festyn KÓNIOKOWIANÓW

Już p oraz czwarty na mieszkańców Koniakowa i gości czekała bogata i zróżnicowana oferta kulturalna, sportowa i gastronomiczna, która sprawiła, że IV Festyn Kóniokowianów, który odbył się 16 czerwca 2019 roku można po raz kolejny zaliczyć do bardzo udanych. W tym roku festyn odbył się w niedzielę, dzieki czemu zgromadził jeszce większą liczbe uczestników niż w latach poprzednich.

Wzorem ubiegłych lat spotkanie mieszkańców Koniakowa rozpoczęło się na sali gimnastycznej SP1 Koniaków, gdzie zebranych mieszkańców, gości i turystów przywitał sołtys wsi – Jan Gazur, a do powitań dołączyli także Wójt Gminy Istebna – Łucja Michałek i przewodniczący Rady Gminy Istebna - Stanisław Legierski. Wśród zaproszonych gości obecni byli także Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 – Andrzej Ryłko, Dyrektor SP2 Koniaków – Monika Kukuczka, Radni Gminni i Sołeccy, Nauczyciele, Grona Pedagogiczne, Uczniowie i Pracownicy „podstawówek” z Centrum i z Rastoki, przewodniczący Rady Gminy Rajcza – Zbigniew Kopeć wraz z małżonką, który odczytał list gratulacyjny, Urszula Gruszka - kierownik Zespołu Regionalnego Koniaków, Elżbieta Legierska-Niewiadomska - dyrektor GOK, prezesi OSP Koniaków Centrum - Bolesław Haratyk i OSP Kosarzyska - Józef Ligocki, KGW Koniaków, OPP z Koniakowa, Orkiestra Dęta oraz Zespół Regionalny Ozvena z Ciernego na czele ze starostą - Pavlem Gomolą. Całość wydarzenia prowadziła Kóniokowianka – Aneta Legierska. Podczas powitań wręczono pamiątkowy puchar dla pana Stanisława Kawuloka - Olimpijczyka, pochodzącego z Koniakowa oraz podziękowania w formie koronki koniakowskiej dla Fundatorów pomnika JPII na Ochodzitej, Państwa Teresy i Andrzeja Romanowskich z Warszawy.

Po oficjalnych przywitaniach zebrani wysłuchali koncertu Orkiestry Dętej, a następnie obejrzeli popisy Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 ( baśń Calineczka - podziękowania dla pani Agaty Polok) oraz nr 2 z Rastoki ( baśń Czarci Kamień - podziękowania dla pani Adriany Czarnieckiej i Damiana Poloka), a także występy zespołu regionalnego działającego przy Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Koniakowie pod kierownictwem Bartłomieja Rybki. Na scenie wystąpił również Zespół z Ciernego, którego śpiew cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem.

Następnie zebrani udali się na boisko sportowe, gdzie rozegrały się mecze piłkarskie. Tym razem zmierzyły się między sobą składy mieszane dziewczęco-chłopięce młodzieży z Koniakowa, a mecz zakończył się zwycięstwem drużyny niebieskich 5:3. Jako drudzy do boju stanęli między sobą Old Boy`e z Rastoki i z Centrum. Po raz 2 na festynie szczęście uśmiechnęło się do reprezentacji Rastoki, która obroniła ubiegłoroczne zwycięstwo wynikiem 3:2. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, puchary i piłki. Sedzią głównym podczas meczów był Jacek Kohut.

Przez cały czas mieszkańcy i goście mogli korzystać z różnego rodzaju atrakcji rekreacyjnych i gastronomicznych, o które postarał się Sołtys wsi Koniaków wraz z mieszkańcami. Na dzieci czekała bezpłatna, dmuchana zjeżdżalnia, koniki, wata cukrowa, lody, a pod grillem dzięki pracownikom SP2 Rastoka można było zjeść pyszną kiełbaskę, KGW Koniaków przygotowało smaczne gofry, a w kuchni SP1 pracownicy częstowali doskonałą grochówką. W holu sprzedaż pysznych ciast prowadziłą Rada Rodziców SP1 z Koniakowa.

Wieczorem zaproszeni goście i mieszkańcy udali się na zabawę taneczną do Karczmy „Pod Ochodzitą”, gdzie zabawa trwała przy dźwiękach Orkiestry Dętej, Zespołu Ozvena z Ciernego, kapeli Chłapców z Koniokowa "Jacy Tacy" i Kapeli Łukasza Dudka z Szarego "Dejcie Spokój".

Wydarzenie oraz wszystkie inne atrakcje towarzyszące przedsięwzięciu zostały zrealizowano w ramach Funduszu Sołeckiego we wsi Koniaków na rok 2019.

Już dzisiaj serdecznie zapraszamy Wszystkich Mieszkańców i gości na kolejny festyn i zachęcamy do włączenia się w to wspólne święto.

Sołtys wsi Koniaków składa serdeczne podziękowania WSZYSTKIM osobom, które nawet w najmniejszy sposób przyczyniły się do organizacji tegorocznego Festynu Kóniokowianów.


Zobacz reportaż:
Festyn Kóniokowianów


Dodał: (6755)