Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
22.11
2018

Trenerski staż w Red Bull Salzburg

Trenerzy APN Góral Istebna Rafał Legierski, Dariusz Rucki i Adam Buzek odbywają tygodniowy staż szkoleniowy w jednej z największych i najlepiej prosperujących akademii piłkarskich w Europie - Red Bull Salzburg (Austria) - klubu, który wygrał w 2017 młodzieżową Ligę Mistrzów. 

Obserwacje treningów grup młodzieżowych oraz pierwszej i drugiej drużyny seniorskiej czy rozmowy z trenerami na temat filozofii szkolenia i zawartości w treningach to możliwość pogłębiania wiedzy, którą czasami ciężko uzyskać na konferencjach czy kursach trenerskich. Wszystko robimy, aby nasi zawodnicy mieli zapewnioną wykwalifikowaną kadrę, która przekaże im niezbędną i szeroką wiedzę podczas treningów.

Obserwujemy zajęcia treningowe od kategorii U7 aż do pierwszej drużyny, która gra w austriackiej Bundeslidze. Rozmawiamy z trenerami, jutro mamy spotkanie i rozmowę z dyrektorem sportowym, wyciągamy tyle ile się da od nich, żeby naszym zawodnikom zapewnić optymalny poziom treningów. Jest tu dwóch Polaków, którzy w latach 90-tych wyjechali do Niemiec, a teraz pracują w tym klubie: Marek Rzepecki i były reprezentant Polski Janusz Góra. Pomagają nam oni w zrozumieniu ich filozofii szkoleniowej. Także edukujemy się za każdym razem jak jest taka możliwość, aby rozwijać klub w dynamicznym tempie.

Podczas pobytu mieliśmy okazję spotkać nie tylko Polaków pracujących w klubie -  wspomnianych Marka Rzepeckiego i Janusza Górę - ale także m.in. Aleksandra Zicklera - byłego zawodnika Bayernu Monachium i Red Bull Salzburg, siedmiokrotnego mistrza Niemiec, zdobywcy Pucharu UEFA i Ligi Mistrzów!!!

Tekst i zdjęcia: APN Góral IstebnaDodał: Jacek Kohut (6350)