Przejdź do strefy turysty
2.02
2017

Srebrny Adam, bardzo dobry Kamil!

Srebrny medal Adama Cieślara oraz udany start Kamila Burego to osiągnięcia naszych sportowców na rozgrywanych w tych dniach międzynarodowych zawodach rangi mistrzowskiej.

*** Nasz najlepszy specjalista w kombinacji norweskiej Adam Cieślar wywalczył tytuł wicemistrza 28 Zimowej Uniwersjady w pierwszej konkurencji zmagań - formule Gundersena (jeden skok i bieg na 10 km)
Rozgrywane w kazachskich Ałmatach zawody wygrał Rosjanin Wiaczesław Barkow.

*** W Soldier Hollow w amerykańskim stanie Utah, gdzie w ramach Mistrzostw Świata Juniorów w narciarstwie klasycznym rozegrano pierwszą konkurencje zmagań młodzieżowców (U-23) - sprint techniką klasyczną bardzo dobry start zanotował Kamil Bury. Biegacz MKS Istebna awansował do półfinału i ostatecznie zajął jedenastą pozycję, natomiast jego młodszy brat Dominik, który nie jest specjalistą od sprintów, został sklasyfikowany na dwudziestym trzecim miejscu (odpadł w ćwierćfinale).

W biegu na 10 km stylem dowolnym Mateusz Haratyk (NKS Trójwies Beskidzka) zajął 25 miejsce w stawce 73 zawodników.

Dodał: Jacek Kohut (5231)