Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
9.12
2020

Promocja Projektu

Dzisiaj odbyło się spotkanie zwiastujące współpracę Gminy Istebna z gminą Łomna Dolna w Czechach, w kraju morawsko-śląskim. Samorządy zjednoczyły się, by starać się o unijne pieniądze m. in. na organizację Zawodów Furmanów.

Efektem porozumienia było złożenie wspólnego wniosku w programie transgranicznym, w którym wiodącą rolę odgrywać będzie Łomna Dolna. Beskidzkie gminy zamierzają zrealizować projekt „Konie w Beskidach”, w ramach którego poza organizacją zawodów powstanie m. in. wspólna strona internetowa i zostaną wydane foldery promocyjne.

Spotkanie miało miejsce w Istebnej na Zaolziu. Uczestniczyła w nim Łucja Michałek - Wójt Gminy Istebna oraz Renáta Pavlínova - Wójt gminy Łomna Dolna, a także Łucja Dusek-Francuz - Dyrektor  Gminnego Ośrodka Kultury w Istebnej, Andrzej Kudelka - Nadleśniczy Nadleśnictwa Wisła, Kamila Kazimierczyk -  specjalista ds. pozyskiwania środków zewnętrznych i realizacji projektów w istebniańskim urzędzie i Józef Michałek pracownik UG Istebna.

Zostało również z tej okazji zrealizowane nagranie dla TVP Katowice do programu rolniczego, o którego ukazaniu się będziemy informować.

Opracowała: Barbara Juroszek


Zobacz reportaż:
Promocja Projektu Konie w Beskidach


Dodał: Jacek Kohut (7653)