Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
30.11
2021

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - Możesz mieć na nie wpływ.

30 listopada 2021 roku w Leśnym Ośrodku Edukacji Ekologicznej odbyła się debata inauguracyjno – ewaluacyjna pt. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - Możesz mieć na nie wpływ. Bezpieczeństwo Osób Starszych”.

Jej organizatorem była Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie przy współudziale Istebniańskiego Uniwersytetu Seniora. W spotkaniu udział wzięli również Wójt Gminy Istebna Łucja Michałek, Przewodniczący Rady Gminy Istebna Stanisław Legierski, przedstawiciele Nadleśnictwa Wisła oraz Państwowej Straży Pożarnej w Cieszynie, a przede wszystkim funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Wiśle i Posterunku Policji w Istebnej.

Spotkanie poprowadził st. asp. Krzysztof Pawlik, który odniósł się do zrealizowanych wniosków z debaty w 2019 roku i zaznajomił zebranych z nowym cyklem debat, podczas których zaprezentowano m.in. Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, za pomocą której mieszkańcy mają możliwość sygnalizowania policji zagrożeń występujących w ich najbliższym otoczeniu,  Aplikację Moja Komenda - ułatwiającą kontakt z dzielnicowymi czy Program „Dzielnicowy Bliżej Nas”.

Tematem przewodnim debat było przede wszystkim szeroko rozumiane bezpieczeństwo - dotyczące m.in. seniorów w miejscach publicznych. Dzięki różnym rozwiązaniom stróże prawa mają dodatkową możliwość, aby poszerzyć wiedzę nie tylko na temat lokalnych oczekiwań społecznych, ale i poznać potrzeby mieszkańców.

Wójt Gminy Istebna w swoim wystąpieniu podziękowała za dobrą współpracę z regionalnymi oraz lokalnymi jednostkami Policji, a także za zaangażowanie seniorów w dbanie o bezpieczeństwo.

Wspomniała także, iż Gmina Istebna w ostatnim roku podejmowała szereg działań mających wpływ na zwiększenie bezpieczeństwa na terenie naszej gminy. Do problemów oraz zadań związanych z bezpieczeństwem możemy zaliczyć m.in.:

- zakupiono ze środków gminnych alkomat, który znajduje się na wyposażeniu posterunku w Istebnej; zakupiony w związku z ogromną ilością kierowców poruszających się po spożyciu alkoholu i innych środków odurzających;

- zorganizowano akcję ODBLASKI wraz z Policją i Radiem Bielsko; kolejna akcja planowana jest na grudzień tego roku;

- po raz pierwszy przeznaczono kilkanaście tysięcy złotych na dodatkowe, płatne patrole policji, które pracowały na terenie gminy od sierpnia do listopada br.;

- poruszono problem niewłaściwego parkowania pojazdów, szczególnie na miejscach dla pojazdów uprzywilejowanych lub dla osób z niepełnosprawnościami;

- wspólna interwencja z z Naczelnikiem Wydziału Ruchu Drogowego na temat zaprzestania przejazdów samochodów ciężkich z budowy drogi szybkiego ruchu na Lalikach.

Pamietajmy! Bezpieczeństwo Nas i Naszych Rodzin jest dla Nas wszystkich dobrem nadrzędnym.Dodał: Aneta Legierska (8260)
 

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
styczeń 2022
PN WT ŚR CZ PT SB ND
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: styczeń

2022/01/2 2022/01/6
galeria zdjęć
Biuletyn informacji publicznej - strona zostanie otwarta na nowej karcieBiuletyn informacji publicznej