Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
29.06
2021

Podsumowanie Pucharu Grupy Azoty

Nasze kluby narciarskie i reprezentujący je biegaczki oraz biegacze a także trenerzy znaleźli się wśród nagrodzonych podmiotów podczas uroczystego podsumowania III edycji Pucharu Grupy Azoty, które odbyło się w Hotelu Gołębiewskim w Wiśle. 

Puchar Grupy Azoty po raz kolejny rozgrywany był minionej zimy w ramach Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich. 

Nagrody otrzymali biegacze oraz biegaczki a także trenerzy, którzy stoją za sukcesami młodych narciarzy. W ramach tego programu ufundowane zostały również nagrody finansowe dla sześciu najlepszych drużyn klasyfikacji klubowej Pucharu Grupy Azoty.

Nasi laureaci III edycji Pucharu Grupy Azoty to:

Zuzanna Fujak (NKS Trójwieś Beskidzka) - pierwsza w kategorii Juniorka Młodsza
Magdalena Kobielusz (Istebna/SSR LZS Sokół Szczyrk) - pierwsza w kategorii Seniorka
Martyna Michałek (MKS Istebna) - pierwsza w kategorii Młodziczka
Łukasz Gazurek (NKS Trójwieś Beskidzka) - pierwszy w kategorii Junior Młodszy 
Laura Legierska (NKS Trójwieś Beskidzka) - druga w kategorii Juniorka
Jonasz Haratyk (NKS Trójwieś Beskidzka) - trzeci w kategorii Chłopiec

Wśród nagrodzonych trenerów znaleźli się Małgorzata Galej (MKS Istebna) oraz Mateusz Ligocki i Mariusz Zowada (obaj NKS Trójwies Beskidzka).

Oba nasze kluby znalazły się w pierwszej szóstce klasyfikacji najlepszych drużyn - NKS Trójwieś Beskidzka (drugie miejsce) i MKS Istebna (czwarte miejsce).

Miniony sezon zimowy, którego częścią był Puchar Grupy Azoty po raz kolejny potwierdził, że w naszych klubach narciarskichwykonuje się systematyczną, bardzo dobrą pracę i to zarówno w okresie przygotowawczym jak i w trakcie intensywnego sezonu zimowego. Efektem tej pracy są uzyskiwane wyniki m.in. właśnie w Pucharze Grupy Azoty.

Zdjęcia: PZN facebookDodał: Jacek Kohut (7984)