Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
14.09
2016

Po i przed czyli piłkarskie weekendy

W kratkę grały w rozgrywkach ligowych w miniony weekend nasze drużyny piłkarskie - bilans sześciu meczów to trzy zwycięstwa i trzy porażki.

Najlepiej zaprezentowały się dziewczyny z UKS Gimnazjum oraz drużyny młodzieżowe KP Trójwieś.

Nasze piłkarki grały wyjazdowe spotkanie na trudnym terenie w Knurowie. Gospodynie wygrały wysoko pierwsze dw mecze rundy jesiennej, jednak w konfrontacji z naszymi dziewczynami nie miały wiele do powiedzenia przegrywając 1:3. Dzięki wygranej drużyna UKS Gimnazjum Istebna znajduje się już w ścisłej czołówce ligi. Najbliższe spotkanie ligowe nasze dziewczyny rozegrają w niedzielę 18 września o godz. 16:00 w Mikołowie.

Drugiej kolejnej porażki doznali seniorzy KP Trójwieś, którzy w meczu na szczycie Klasy B  ulegli liderowi tabeli TS 1909 Piast Cieszyn 2:5. Po tym meczu nasza drużyna zajmuje piąte miejsce a kolejnym rywalem naszych seniorów będą Górki. Mecz odbędzie się na boisku rywala w niedzielę o godz. 11:30.

Znakomicie spisują się w rozgrywkach swojej ligi juniorzy KP Trójwieś, którzy jako jedyna drużyna mają po czterech meczach komplet zwycięstw i tym samym są liderami swojej klasy rozgrywkowej. W miniony weekend pokonali w rozegranym na Zaolziu meczu Brenną aż 8:2 a w najbliższą sobotę o godz. 12:00 zagrają w Strumieniu.

Coraz lepiej radzą sobie również trampkarze KP Trójwieś, którzy wygrali z Brenną 4:1, awansowali na 6 miejsce w tabeli zaś w sobotę o godz. 10:00 rozpocznie się ich mecz w Strumieniu.

Pierwszej porażki w trwających rozgrywkach doznali młodzicy APN Góral Istebna, którzy w meczu na szczycie tabeli ulegli na wyjeździe drużynie Beskidu Skoczów 0:3, ale utrzymali drugie miejsce w tabeli. Kolejny mecz nasi młodzicy zagrają również na wyjeździe z Bąkowem (17.09. - godz. 14:00).

W dalszym ciągu nie wiedzie się drużynie młodzików młodszych APN Góral Istebna, która zanotowała dwie kolejne porażki - w sobotę w Milówce 2:6 zaś we wtorek na Zaolziu z Lukamem Skoczów 0:1. W najbliższą sobotę młodzicy młodsi zagrają o godz. 16:00 z TS United Żywiec.Dodał: Jacek Kohut (5007)