Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
22.09
2016

Piłkarskie po i przed weekendem

Miniony weekend był bardzo udany dla naszych drużyn piłkarskich, które z sześciu rozegranych spotkań wygrały aż pięć!
Kolejne emocje już w najbliższą sobotę i niedzielę.

Drugi kolejny mecz na wyjeździe i drugie zwycięstwo zanotowały dziewczyny UKS Gimnazjum Istebna, które pokonały w Mikołowie miejscowy AKS 2:0. Dzięki temu nasza drużyna zajmuje aktualnie trzecie miejsce w tabeli III Ligi Kobiet Śląsk - Grupa 2 a najbliższym rywalem będzie ostatnia drużyna ligi Wisła Skoczów. Mecz odbędzie się w najbliższą niedzielę tj. 25 września o godz. 16:00 na boisku na Zaolziu.

Znakomity bilans - trzy mecze, trzy zwycięstwa - osiągnęły w miniony weekend drużyny KP Trójwieś. Ważną wygraną zanotowali seniorzy, którzy po dwóch kolejnych porażkach wreszcie wygrali pokonując na wyjeździe Górki 4:1.
Kolejny poważny test czeka seniorów KP Trójwieś w niedzielę, kiedy to na boisku Pod Skocznią spotkają się o godz. 16 z ekipą wicelidera tabeli Błyskawicy II Kończyce Wielkie. Obie drużyny mają w tej chwili w tabeli Klasy B po 9 punktów.

Od zwycięstwa do zwycięstwa kroczą od początku sezonu juniorzy KP Trójwieś, dla którch zwycięstwo 6:0 w Strumieniu było piatą kolejną wygraną. Nasi młodzi piłkarze, którzy z kompletem 15 punktów i bilansem bramkowym 34:3! są liderem tabeli Ligi Wojewódzkiej Juniorów i Trampkarzy (III liga - Skoczów) zagrają w niedzielę o godz. 12:00 na boisku Pod Skocznią w derbowym pojedynku z Wisłą.

Wcześniej, bo już o godz. 10:00 z drużyną Wisły rywalizować będą nasi trampkarze, którzy też poczynają sobie coraz lepiej o czym świadczy również wygrana 4:0 w miniony weekend w Strumieniu.

Aż 15:0 wygrali swój mecz Ligi Wojewódzkiej Młodzików (III liga - Skoczów grupa II) z Bąkowem młodzi piłkarze APN Góral Istebna i dzięki temu są na drugim miejscu w tabeli. Szansa na kolejne punkty już w najbliższą sobotę w Golasowicach, gdzie mecz rozpocznie się o godz. 17:00.

Nie wiedzie się natomiast jak na razie w rozgrywkach Ligi Wojewódzkiej Młodzików Młodszych (III liga - grupa VII) chłopcom APN Góral Istebna, którzy ulegli na boisku na Zaolziu aktualnemu liderowi tabeli TS United Żywiec 1:3 a następny mecz rozegrają dopiero 1 października z Piastem Cieszyn.Dodał: Jacek Kohut (5021)