Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
3.07
2021

Piknik czytelniczy w klasach trzecich ZSP w Istebnej

        Uczniowie klas III a, III b ,III c Szkoły Podstawowej nr 1 w Istebnej ukończyli realizację III Modułu Projektu: „Czytam z klasą- lekturki spod  chmurki”, a tym samym zakończyli całoroczną innowację pedagogiczną.

      W ostatniej części projektu – Module III wybraliśmy książkę Astrid Lindgren  „Dzieci z Bullerbyn”.  Prace nad lekturą rozpoczęliśmy jeszcze w czasie nauki zdalnej, w kwietniu. Po wspólnym przeczytaniu książki, dzieci uzupełniały lekturniki,  a w nich opisywały i ilustrowały przygody bohaterów z Bullerbyn. Każdy z uczniów wymyślił i dopisał nowy rozdział książki, wykazując się przy tym niezwykłą pomysłowością.

      W związku z tym, że realizowany przez nas projekt propaguje treści ekologiczne, nie mogło ich zabraknąć w naszych działaniach. 22 kwietnia zorganizowaliśmy klasowy Dzień Ziemi. Tego dnia wiele się dowiedzieliśmy na temat globalnego zanieczyszczenia  Ziemi  oraz konieczności ochrony środowiska. Uczniowie zapoznali się z filmami edukacyjnymi o odnawialnych źródłach energii i o tym jak można wykorzystać energię słoneczną. Poznali przyczyny pożarów w lasach i szkody, jakie mogą one wyrządzić w faunie i florze leśnej. Wykonali też piękne plakaty pt. „Matka Ziemia”, a najwytrwalsi posprzątali wspólnie z rodzicami najbliższą okolicę. Po powrocie ze zdalnego nauczania, każda klasa włączyła się jeszcze w akcję „Sprzątanie Świata” i wspólnie posprzątaliśmy teren wokół szkoły.

      Największą atrakcją III Modułu był, jednak, Piknik Czytelniczy, zorganizowany w piękny czerwcowy dzień. Wszyscy przebrali się za bohaterów lektury i z koszykami pełnymi słodkości,  rozlokowali się na trawie, w pobliżu szkoły. Wydarzenie to było oczywiście okazją do wspólnego czytania lektury. Fragment  książki „W Bullerbyn jest zawsze wesoło” przeczytała uczniom zaproszona  pani dyrektor, która poczęstowała też wszystkich cukierkami. Następnie dzieci w grupach bawiły się w dawne zabawy podwórkowe: „gra w kapsle”, „10 patyków”, „gra w kolory”, „ziemniak” itp. Wszystkim przez cały czas dopisywały humory.

     Realizacja projektu okazała się wspaniałą przygodą i ciekawym doświadczeniem. Oprócz korzyści edukacyjnych była również okazją do wielu działań integrujących klasę. Forma opracowywania lektur bardzo spodobała się dzieciom i dzięki temu wszyscy uczniowie byli  zaangażowani. Na zakończenie pracy z projektem otrzymaliśmy certyfikaty oraz pamiątkowe dyplomy.

 Wychowawczynie klas trzecich:  Mirosława Zowada

Anna Krężelok

Katarzyna JuroszekDodał: Oliwia Szotkowska (7994)