Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
16.12
2020

Nowe oblicze GOK-u!

Istebna na liście dofinansowania – nowe oblicze GOK-u!

Początkiem grudnia 2020 roku, powołana przy premierze komisja wybrała projekty, które zostaną dofinansowane z pierwszej transzy środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Jest to wsparcie dla gmin i powiatów z Funduszu Przeciwdziałania Covid- 19 na realizację zadań inwestycyjnych przez jednostki samorządu terytorialnego. Jesienny nabór miał charakter konkursowy, a o przyznaniu środków decydowała powołana przy premierze komisja. Podczas oceny wniosków brano pod uwagę takie kryteria jak kompleksowość planowanych inwestycji, ograniczenie emisyjności i ingerencji w środowisko, uwzględnienie zasad zrównoważonego rozwoju, pomoc osobom niepełnosprawnym, liczba osób, które skorzystają z inwestycji, wpływ inwestycji na zapobieganie klęskom żywiołowym, koszt w stosunku do planowanych dochodów samorządu. Do województwa śląskiego trafi 531 mln zł, a są to są wnioski samorządów na konkretne zadania i projekty, które będą w najbliższym roku realizowane. Mają one pobudzić lokalny rynek gospodarczy, ale również pobudzić rozwój dla całego województwa.

W ramach tych środków przekazano także 2 825 000,00 zł z wnioskowanych 5 650 000,00 zł dla gminy Istebna na przebudowę Gminnego Ośrodka Kultury. Zadanie obejmie przebudowę Gminnego Ośrodka Kultury w centrum Istebnej wraz z układem komunikacyjnym, siecią i przyłączem elektroenergetycznym, siecią kanalizacji sanitarnej oraz wodociągowej, budowę murów oporowych, kanalizacji deszczowej i wykonanie obiektów małej architektury. Będzie to  zatem kompleksowa rewitalizacja budynku - termomodernizacja z wymianą źródła ciepła, dostosowanie obiektu do potrzeb osób niepełnosprawnych (winda), itd.

Warto dodać, że w letnim naborze Gmina Istebna otrzymała 2 411 877,00zł co zostanie wykorzystane jako wkład własny do realizowanych inwestycji. Zaś 16 grudnia zostały złożone kolejne wnioski do drugiego naboru, który kończy się 28 grudnia br.

 

Cieszymy się niezwykle na kolejne fundusze rządowe przyznane dla naszej gminy!

 

 

 Dodał: Aneta Legierska (7661)