Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
11.11
2019

Niepodległościowy Turniej Szachowy

Rekordowa liczba 26 zawodników stanęła na starcie Niepodległościowego Turnieju Szachowego, który odbył się 10 listopada w sali OSP w Istebnej Centrum.

Turniej Szachowy zorganizowany przeddzień kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości miał na celu przede wszystkim propagowanie, wymianę doświadczeń i doskonalenie umiejętności gry w szachy wśród mieszkańców Gminy Istebna, a także towarzyski sposób spędzania wolnego czasu.  Organizatorem Turnieju był Gminny Ośrodek Kultury w Istebnej.

Kółko Szachowe, które już od roku funkcjonuje w istebniańskim GOKu przynosi widoczne efekty, ponieważ frekwencja uczestników była rekordowa. W Turnieju wystartowało 26 zawodników – 14 w kategorii dzieci oraz 11 zawodników i jedna zawodniczka w kategorii dorosłych. Warto wspomnieć, że na równi z dorosłymi grał Szymon Mojeścik z  Istebnej (14 lat).

Tym razem Turniej rozgrywany był systemem szwajcarskim w ośmiu rundach. Wielką pomocą w kojarzeniu par owym systemem służył specjalny program komputerowy, który obsługiwał pan Mateusz Majeranowski.  

Dzieci rozgrywały gry wspólnie, lecz w końcowej klasyfikacji wyróżnieni byli trzej najlepsi zawodnicy i trzy najlepsze zawodniczki, a byli to:

Chłopcy:
I – Daniel Waszut
II – Jan Baraniok
III – Antoni Cichy

Dziewczynki:

I – Adela Patyk
II – Zuzanna Lorens
III – Agnieszka Lorens

Wśród dorosłych nagrodę specjalną otrzymała Katarzyna Marekwica z Istebnej, a trzej najlepsi zawodnicy to:

I - Robert Bujok
II – Tadeusz Zowada
III Leszek Bujok

Drobne upominki otrzymali również Najmłodsi uczestnicy Turnieju: Michał Marekwica i Wojciech Kohut oraz Tatiana Ziółkowska.

Specjalne podziękowania za zaangażowanie w propagowanie gry w szachy na terenie naszej Gminy otrzymał pan Edward Majeranowski, który od roku w ramach czynu społecznego prowadzi w sali Ośrodka Kultury cotygodniowe Kółko Szachowe.

Podziękowania za pomoc w zorganizowaniu Turnieju należą się również panu Leszkowi Bujokowi, Mateuszowi Majeranowskiemu, jak również Stanisławowi Kędziorowi – Prezesowi OSP Istebna Centrum za bezpłatne użyczenie sali na Turniejowe rozgrywki.

Niewątpliwie gra w szachy przyczynia się do wzrostu zdolności intelektualnych, rozwoju wyobraźni i poprawy koncentracji. Dlatego też cieszymy się bardzo, że w naszej społeczności przybywa młodych adeptów gry w szachy, a ci, którzy mają już na swoim koncie nie jedną wygraną partię, pomagają im wspinać się wyżej i rozwijać ich szachowe umiejętności.

Karina Czyż

Pełne wyniki zostaną opublikowane wkrótce

 Dodał: (7028)
 

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
kwiecień 2024
PN WT ŚR CZ PT SB ND
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: kwiecień

2024/04/2 2024/04/5
galeria zdjęć
Biuletyn informacji publicznej - strona zostanie otwarta na nowej karcieBiuletyn informacji publicznej