Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
17.06
2016

Niecodzienne spotkanie przy Grobie Nieznanego Żołnierza

   Co roku  uczniowie szóstych klas SP nr 1 im. ks. J. Twardowskiego  w Jaworzynce wyjeżdżają na trzydniową wycieczkę do Warszawy. Tegoroczni absolwenci przebywali w stolicy od 6 do 8 czerwca. Program wycieczki był bardzo bogaty.

   Podziwialiśmy widoki z Pałacu Kultury i Nauki, zwiedziliśmy Zamek Królewski, Muzeum Powstania Warszawskiego i Muzeum Żydowskiego Instytutu Historycznego, gdzie obejrzeliśmy poruszający film. Przez  parę godzin poddawaliśmy się różnym eksperymentom w Centrum Nauki Kopernik. Z okien autokaru  widzieliśmy Sejm, mieliśmy także okazję  zobaczyć protestujących na ul. Wiejskiej. Przespacerowaliśmy się  uliczkami Starego Miasta. Zachwycaliśmy się  ogrodami w Wilanowie oraz Parkiem Łazienkowskim. Odwiedziliśmy  Cmentarze  na Powązkach- stary z katakumbami i nowy- komunalny. Ciekawym doświadczeniem była także wizyta na dachu biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Mogliśmy  stamtąd podziwiać panoramę Warszawy, a także zobaczyć studentów pochylających się nad książkami. Punktem obowiązkowym  był przejazd metrem. Pokonaliśmy tym środkiem transportu trasę ze Starych Bielan do galerii Złote Tarasy w Centrum.

   Najwięcej emocji dostarczyła nam wizyta przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Gdy tam dotarliśmy, czekała nas niespodzianka. Byliśmy świadkami wizyty generała amerykańskiej armii lądowej Marka Milley’a przy Grobie. Czterogwiazdkowy generał przybył do Polski z racji ćwiczeń wojsk NATO Anakonda-16. Jakaż była radość i zaskoczenie uczniów, kiedy po zakończeniu uroczystości gen. Milley podszedł do nas i zaczął  z nami rozmawiać. Mówił o współpracy młodzieży polskiej i amerykańskiej. Przypominał, jak ważne jest zdobywanie wiedzy, nauka. Pytał uczniów o ich  ulubiony sport. Na koniec  Generał zadawał podchwytliwe pytania . W nagrodę za trafne odpowiedzi trzech uczniów otrzymało monety trzydziestego dziewiątego czterogwiazdkowego generała amerykańskiej armii lądowej -Marka Milley’a.

   Spotkanie to zostało udokumentowane przez telewizję, prasę, portale internetowe oraz samych uczniów.

Izabela Bojko

fot. interia.pl

Film

Galeria Zdjeć 

 Dodał: (4860)
 

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
kwiecień 2024
PN WT ŚR CZ PT SB ND
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: kwiecień

2024/04/2 2024/04/5
galeria zdjęć
Biuletyn informacji publicznej - strona zostanie otwarta na nowej karcieBiuletyn informacji publicznej