Przejdź do strefy turysty
6.03
2018

Nasze akcenty w Biegu Piastów

Rozegrany na Polanie Jakuszyckiej Festiwal Narciarstwa Biegowego "42 Bieg Piastów" przyniósł naszym biegaczom kilka znaczących wyników.

W biegu głównym na dystansie 50 km najlepszym z naszych zawodników okazał się Grzegorz Legierski z Koniakowa, który w stawce ponad 1500 zawodników z 31 krajów zajął znakomite 12 miejsce a uzyskany wynik dał mu najlepsze z Polaków drugie miejsce w kategorii wiekowej M-40.

Wysoko, bo na 52 miejscu ukończył zawody Andrzej Mojeścik z Istebnej, który z kolei był najlepszy z naszych biegaczy w pierwszym dniu w biegu na 30 km techniką dowolną zajmując 16 miejsce w klasyfikacji Open i 5 w kategorii wiekowej M-40. W biegu tym, w którym wystartowało 429 biegaczy nieźle zaprezentowali się także dwaj zawodnicy z Jaworzynki. Jan Łacek był 27 zaś Kazimierz Legierski 38.

Najwyższe miejsca zajęli nasi biegacze w ostatnim dniu imprezy. W biegu na 25 km techniką klasyczną Piotr Michałek z Jaworzynki był siódmy w klasyfikacji generalnej i pierwszy w kategorii wiekowej M-50 zaś Jan Łacek zanotował identyczne osiągnięcie (kategoria wiekowa M-40) w biegu na 12 km techniką klasyczną. W tym drugim biegu Kazimierz Legierski był 15 (5 w kategorii M-40) zaś Paweł Ryś z Jaworzynki zajął 36 miejsce.

Dodał: Jacek Kohut (5864)