Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
21.09
2018

Nagrody i wyróżnienia Powiatu Cieszyńskiego za wybitne osiągnięcia sportowe

W czwartek 20 września br. w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Cieszynie odbyła się uroczystość podczas której wręczono nagrody i wyróżnienia Powiatu Cieszyńskiego za wybitne osiągnięcia sportowe uzyskane w roku 2017. Uhonorowano także szkoły i gminy, które zajęły trzy pierwsze miejsca we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży na przełomie 2017/2018 roku.

Wśród laureatów nagrody finansowej - specjalnej za promowanie powiatu cieszyńskiego podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pyeongchang 2018 r. znaleźli się między innymi: Dominik Bury i Kamil Bury - konkurencja biegi narciarskie; zawodnicy MKS Istebna (nagrodę w imieniu sportowców odebrał Wójt Gminy Istebna), Adam Cieślar – konkurencja kombinacja norweska; mieszkaniec Istebnej, zawodnik AZS AWF Katowice.

W kategorii: wyróżnienie Powiatu Cieszyńskiego w dziedzinie sportu za rok 2017 otrzymali: Eliza Rucka – zawodniczka MKS Istebna, złota medalistka Pucharu Polski i Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych oraz  Joachim Krężelok – zawodnik UKS Wisła,  Mistrz Polski osób z niepełnosprawnością w rzucie oszczepem.

Gratulujemy sukcesów i życzymy dalszych sił w sportowym współzawodnictwie fair play!

 

inf. i foto. Joanna KohutDodał: (6204)