Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
16.10
2019

Muzykanci z Trójwsi Beskidzkiej w Chinach i w Wietnamie

Ostatnie dwa tygodnie września były dla naszej kapeli  wyjątkowe, bo spędziliśmy je w Azji Południowej. Azjatycką przygodę rozpoczęliśmy w Chinach, gdzie na zaproszenie Konsulatu RP w Kantonie koncertowaliśmy w tym właśnie mieście oraz w Nanningu im. podczas wielobranżowych targów CHINA-ASEAN EXPO (CAEXPO). To prestiżowa impreza, organizowana przez władze Chin, w której uczestniczą zarówno politycy i urzędnicy wysokiego szczebla, jak i przedstawiciele biznesu.  Mieliśmy również okazję do zwiedzania wielu ciekawych miejsc. Jednym z nich było Yangshuo, jest to niewielkie, bardzo turystyczne miasteczko, położone w bajecznej scenerii, wśród krasowych wzgórz o fantazyjnych kształtach. W czasie wolnym mogliśmy również skosztować lokalne przysmaki.

Po tygodniu pełnym wrażeń kontynuowaliśmy naszą wyprawę do Wietnamu, udając się pociągiem z Nanningu do Hanoi. Po całonocnej podróży dotarliśmy do stolicy. Pobyt w tym kraju rozpoczęliśmy od zwiedzania miasta oraz kosztowania specjałów lokalnej kuchni. Na zaproszenie tamtejszej Ambasady RP mogliśmy zagrać w dwóch największych miastach – Hanoi oraz Ho Chi Minh. Czas wolny spędzaliśmy bardzo aktywnie, przede wszystkim zwiedzając okolicę. Nie mogliśmy sobie odmówić popływania kajakami wśród jaskiń i skał w przepięknej Zatoce Ha Long. Będąc na południu Wietnamu mieliśmy również okazję wybrać się nad Deltę Mekongu. Tam również mieliśmy okazję popływać łódką, skosztować miejscowych specjałów, a także posłuchać tradycyjnej muzyki z tego regionu.

Wyjątkowe dwa tygodnie spędzone w Chinach i Wietnamie zrobiły na nas ogromne wrażenie. Mieliśmy okazję poznać wielu ciekawych ludzi, skosztować niecodziennych specjałów kuchni zarówno chińskiej jak i wietnamskiej oraz zobaczyć niezwykłe miejsca, o których nikt wcześniej nawet nie pomyślał. Niezwykła podróż naszej kapeli do Chin i Wietnamu na pewno pozostanie w pamięci na długo. Końcem października Zespół Regionalny „Istebna” w większym - 24 osobowym składzie wyrusza na kolejną niezwykłą wyprawę, tym razem do Indii i Nepalu m.in. aby uświetnić w Kathmandu obchody 30 rocznicy śmierci polskiego himalaisty Jerzego Kukuczki. Więcej na ten temat już niebawem.
 

Maria Motyka – kierownik Zespołu Regionalnego „Istebna”Dodał: Barbara Juroszek (6976)