Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
8.12
2020

Modernizacja tras narciarskich na Kubalonce

Modernizacja tras narciarskich na Kubalonce

Łucja Michałek – wójt gminy Istebna spotkała się w 4 grudnia 2020 roku z Tomaszem Laszczakiem dyrektorem Centralnego Ośrodka Sportu-OPO Szczyrk, do którego należą trasy biegowe na Kubalonce. Chęć dalszej współpracy oraz modernizacja tras narciarskich była głównymi tematami rozmów podczas spotkania, gdyż w ostatnich tygodniach na terenie tras biegowych Wisła – Istebna – Kubalonka prowadzona była przebudowa sieci energetycznych.

Realizowane zadania obejmowały m.in. demontaż linii napowietrznej średniego napięcia, montaż linii kablowej ziemnej średniego napięcia oraz dostawę i montaż stacji transformatorowej. Celem podjętych już działań jest stworzenie profesjonalnej instalacji dośnieżania tras.

Inwestycje na Kubalonce realizowane są ze środków Ministerstwa Sportu. Plany na najbliższe lata obejmują kontynuację prac, zmierzających do znacznej poprawy warunków dla narciarzy korzystających z obiektu. Jak poinformował dyrektor Tomasz Laszczak, tak naprawdę rozpoczęła się duża inwestycja, która bardzo przysłuży się na rzecz rozwoju polskiego sportu w dyscyplinach zimowych. W ubiegłym roku kompleksowo zmodernizowane zostały trasy biegowe Ośrodka w Zakopanem i COS Szczyrk wspólnie z partnerami jest na dobrej drodze, aby również w Beskidach były tak profesjonalne warunki pod kątem narciarstwa biegowego.

Warto dodać, iż trasy na Kubalonce realizowane są w ramach projektu pt.: Przebudowa i modernizacja tras narciarskich Wisła-Istebna-Kubalonka – etap I, a całkowita wartość inwestycji wynosi 8 696 970,00 zł, z czego 7 000 000,00 zł pochodzi dofinansowania.

Zadanie to ma na celu poprawę infrastruktury służącej pod kątem uprawiania sportów zimowych. Obejmuje m.in.: budowę stacji trafo Wisła Czarne-Mała Zapora wraz z wykonaniem zasilania, budowę pompowni Wisła Czarne-Mała Zapora, budowę stacji trafo Kubalonka, budowę pompowni wysokiego ciśnienia zasilającej trasy narciarskie, wykonanie rurociągu do zaśnieżania tras biegowych, wykonanie instalacji wodnej Wisła Czarne-Kubalonka oraz wykonanie szeregu instalacji elektrycznych, sterowania i automatyki.

Cieszymy się na dobrą współpracę i mocno trzymamy kciuki za dalsze powodzenie inwestycji.

f. cos.szczyrk.pl, UG Istebna

 Dodał: (7650)