9.09
2020

Letnich sukcesów narciarzy ciąg dalszy

Mimo letniej - czy jak kto woli już jesiennej pory - kolejne sukcesy odnoszą nasi reprezentanci dyscyplin zimowych.

*** Znakomitą formę zaprezentowali nasi biegacze na nartorolkach podczas rozegranego na terenie Ośrodka Sportowego Jonidło w Wiśle II Pucharu Prezesa Śląsko-Beskidzkiego Związku Narciarskiego.
Na najwyższym stopniu podium rywalizację ukończyli Martyna Michałek i Mateusz Bury (obydwoje MKS Istebna) oraz zawodnicy NKS Trójwieś Beskidzka Nikodem Czepczor i Jonasz Haratyk.
Siedmiu naszych biegaczy stanęło na drugim stopniu podium:
Julia Rucka, Maja Strokosz i Marcin Michałek (wszyscy MKS Istebna) a także Tobiasz Golik, Błażej Haratyk, Przemysław Legierski i Samuel Skurzok (wszyscy NKS Trójwieś Beskidzka).
Trzecie miejsca wywalczyli:
Hanna Michałek (MKS Istebna) oraz Jan Probosz Jakub Szkawran (obaj NKS Trójwieś Beskidzka).

*** Nasi biegacze amatorzy mocno zaznaczyli swoją obecność na inauguracyjnych zawodach cyklu "Vexa Skiroll Tour" w biegach na nartorolkach - "Uphill Gór Sowich", które rozegrane zostały w Pieszycach.
Najlepszy wynik uzyskał Jan Łacek z Jaworzynki, który wygrał bieg na nartorolkach z pompowanymi kołami.
Dwa razy nasi zawodnicy stanęli na podium w swoich kategoriach wiekowych. Zwycięcą kategorii M 40-49 w stylu klasycznym został Grzegorz Legierski z Koniakowa zaś w kategorii M 50-59 w stylu dowolnym drugie miejsce zajął Józef Michałek z Istebnej.

*** Kolejny udany występ zanotowali nasi młodzi skoczkowie w Konkursie Skoków Narciarskich o Puchar Burmistrza Wisły z cyklu "Nadzieje Beskidzkie".
Kacper Wantulok z Koniakowa i Adam Łupieżowiec z Jaworzynki zajęli odpowiednio pierwsze i trzecie miejsce w kategorii Chłopcy rocznik 2009-2010 i młodsi na skoczni HS-40.
Obaj nasi skoczkowie reprezentują barwy WSS Wisła.

*** Wysoką dyspozycję naszych biegaczy na nartorolkach potwierdziły dwudniowe Mistrzostwa Dolnego Śląska będące zarazem pierwszą rundą Marwe Pucharu Polski 2020.
W rozegranym w pierwszym dniu uphillu z Podgórzyna na Podzamcze zwycięstwo wśród młodziczek odniosła Martyna Michałek (MKS Istebna), klubowy kolega Martyny Wojciech Wojtyła zajął drugie miejsce w kategorii juniorów zaś reprezentanci NKS Trójwieś Beskidzka Przemysław Legierski i Bartłomiej Rucki wywalczyli brązowe medale odpowiednio wsród seniorów i młodzików.
Również cztery medale padły łupem naszych zawodników w drugim dniu zawodów podczas którego rozegrano biegi interwałowe techniką dowolną.
Kolejny złoty medal wywalczyła Martyna Michałek. Bartłomiej Rucki stanął na drugim stopniu podium, zaś Ewa Gazur (NKS Trójwieś Beskidzka w kategorii juniorek) i Wojciech Wojtyła zajęli trzecie miejsca.

Dodał: Jacek Kohut (7489)