Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
28.07
2022

Konferencja TKB

W dniu dzisiejszym delegacja z Istebnej: Wójt Gminy Istebna Łucja Michałek oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Łucja Dusek miały przyjemność uczestniczyć w konferencji prasowej promującej rozpoczynający się w sobotę 59. Tydzień Kultury Beskidzkiej.

Podczas konferencji przedstawicieli wszystkich pięciu scen głównych i trzech dodatkowych powitał Burmistrz Miasta Żywiec Antoni Szlagor. Ze sceny podkreślił, że podczas najdłuższego tygodnia w roku (trwającego aż 9 dni) każda ze scen będzie chciała pokazać wszystko co ma najprawdziwsze i najlepsze.

Po powitaniu głos zabrał Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski. Podkreślił, że mimo tego, że TKB odbywa się w dwóch województwach, to wszyscy tworzymy jedność.

Na scenę zaproszeni zostali przedstawiciele każdej ze scen, by pokrótce przedstawić program i zachęcić do wizyty "u siebie".

W wydarzeniu uczestniczyli m. in. Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski, Przewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego Jan Kawulok, Radne i Radni Sejmiku Województwa Śląskiego, Wójt Gminy Istebna Łucja Michałek, Burmistrz Żywca Antoni Szlagor, Burmistrz Wisły Tomasz Bujok, Burmistrz Szczyrku Antoni Byrdy, Burmistrz Oświęcimia Janusz Chwierut, Wójt Ujsoł Tadeusz Piętka, Prezes PZKO w Jabłonkowie Jan Ryłko, przedstawiciele Regionalnego Ośrodka Kultury w Bielsku-Białej oraz dyrektorzy i przedstawiciele Ośrodków Kultury ze wszystkich ośmiu scen.

Serdecznie zapraszamy na 27. Festyn Istebniański już w najbliższą sobotę 30 i niedzielę 31 lipca do Amfiteatru Pod Skocznią w Istebnej.

 Dodał: Jacek Kohut (8625)