Przejdź do strefy turysty
3.02
2020

Kolejne zdobycze w Pucharze Grupy Azoty

Rozegrane w Zakopanem kolejne zawody Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich "Puchar Grupy Azoty 2020" tradycyjnie przyniosły naszym biegaczom kilka cennych wyników.

Dwa medale imprezy wywalczyła zawodniczka NKS Trójwieś Beskidzka Zuzanna Fujak, która okazała się najlepsza w biegu na 5 km techniką dowolną zaś na 3 km klasykiem zajęła 3 miejsce. Na trzecim stopniu podium na 5 km stanęła Anna Probosz (MKS Istebna).

Warto dodać, że klasyfikacji Pucharu Azoty zaliczane są także wyniki Mistrzostw Polski w sprincie techniką dowolną oraz biegu interwalowym techniką klasyczną.

W sprincie na podium znaleźli się: Kamil Bury (MKS Istebna) - 1 miejsce, Karolina Kukuczka (MKS Istebna) - 3 miejsce, Eliza Rucka (MKS Istebna / KS AZS AWF Katowice) - 3 miejsce, Łukasz Gazurek (NKS Trójwieś Beskidzka) - 3 miejsce, Mateusz Haratyk (NKS Trójwieś Beskidzka) - 3 miejsce.

W biegu interwalowym zaś: Dominik Bury (MKS Istebna) - 1 miejsce, Karolina Kukuczka (MKS Istebna) - 2 miejsce, Mateusz Haratyk (NKS Trójwieś Beskidzka) - 2 miejsce, Wojciech Wojtyła (MKS Istebna) - 2 miejsce, Laura Legierska (NKS Trójwieś Beskidzka) - 3 miejsce, Kamil Bury (MKS Istebna) - 3 miejsce, Łukasz Gazurek (NKS Trójwieś Beskidzka) - 3 miejsce, Magdalena Kobielusz (Istebna/SS-R LZS Sokół Szczyrk) - 3 miejsce.

Dodał: Jacek Kohut (7152)