Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
5.03
2018

Istebna najlepsza w Turnieju ... dwóch zwycięzców!

5 zespołów stanęło do siatkarskiej rywalizacji „O Puchar Wójta Gminy” Istebna, podczas rozgrywanego w niedzielę 4 marca Turnieju.

Rozgrywki odbyły się systemem „każdy z każdym”, więc każda drużyna rozegrała 4 mecze, każdy do dwóch wygranych setów, konieczność dogrania tie-break’a zaistniała tylko raz.

Wszystkie mecze stały na bardzo wysokim poziomie, co sprawiało, że zebrani na widowni z zaciekawieniem oglądali każdą akcję.

W klasyfikacji tabelowej na pierwszym miejscu znalazła się drużyna Zaolzia, która nie straciła ani jednego punktu. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna Istebna, a tuż za nimi drużyna OSP Koniaków Centrum. Miejsce czwarte zajęła drużyna z największym doświadczeniem na boisku – Oldboye, a 5 miejsce przypadło tym, którzy doświadczenia w grze mieli najmniej, ale to tylko ze względu na wiek- drużynie Młodych, którzy dzielnie walczyli do samego końca, sprawiając największą trudność zwycięzcom Turnieju, wygrywając z nimi jednego seta.

Lecz na rywalizacji „każdy z każdym” nasz Turniej się nie zakończył. Pomiędzy zwycięską drużyną Zaolzia, a drużyną z Istebnej rozegrany został dodatkowo finał. Zwycięzcy choć nie musieli, bo bez wątpienia byli najlepsi, podjęli jednak wyzwanie. Biorąc pod uwagę, że zawodnicy Zaolzia na boisku walczyli już od samego rana, ponieważ przed Turniejem rozgrywali mecz w Ustroniu, ryzyko było spore. Woli walki i chęci do gry im nie brakowało, jednak zmęczenie zrobiło swoje i w finale Zaolzie uległo drużynie z Istebnej 2:0.

Podczas odbywających się imprez sportowych w naszej Gminie swoją obecnością zawsze dopisuje Wójt, pan Henryk Gazurek wraz z małżonką, a także radny gminy pan Jarosław Hulawy, którzy miłym słowem docenili i pogratulowali zawodnikom udziału w Turnieju.

Drużyny, które zajęły miejsca na podium otrzymali z rąk Wójta pamiątkowy Puchar, a także nagrody rzeczowe – jedną z nich ufundowała pizzeria Werona z Istebnej – serdecznie dziękujemy właścicielom za ich przychylność i wsparcie.

Pragniemy podziękować również panu Wojciechowi Gościniakowi za pomoc w przeprowadzeniu Turnieju, a także panu Tadeuszowi Witosowi za pomoc techniczną.

Za udział w Turnieju wszystkim zawodnikom należą się ogromne brawa i wyrazy uznania. Mamy nadzieję, ze do kolejnych edycji Turnieju zgłaszać się będą kolejne drużyny i Turniej Siatkówki na stałe wpisze się w kalendarz sportowych imprez naszej Gminy.

Karina Czyż

 

Wyniki:

OSP Koniaków  2:0  Młodzi

Oldboye  0:2  Istebna

Zaolzie  2:0  OSP Koniaków 

Młodzi  1:2  Istebna

Oldboye  0:2  OSP Koniaków 

Istebna 0:2  Zaolzie

Młodzi  0:2  Oldboye

Zaolzie  2:0  Młodzi

OSP Koniaków   0:2  Istebna

Oldboye  0:2  Zaolzie

Finał: Istebna  2:0 Zaolzie

Tabela Końcowa rozgrywek "każdy z każdym"

Zaolzie – 12 pkt

Istebna – 8 pkt

OSP Koniaków – 6 pkt

Oldboye – 3 pkt

Młodzi – 1 pktDodał: Jacek Kohut (5860)
 

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
kwiecień 2024
PN WT ŚR CZ PT SB ND
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: kwiecień

2024/04/2 2024/04/5
galeria zdjęć
Biuletyn informacji publicznej - strona zostanie otwarta na nowej karcieBiuletyn informacji publicznej