Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
28.01
2019

Istebna A zwyciężyła, wygrali wszyscy

Wysoki poziom sportowy i rywalizacja w duchu fair-play cechowały rozegrany w hali ZSP w Istebnej coroczny Turniej Siatkówki o "Puchar Wójta Gminy Istebna", który zakończył się zwycięstwem ekipy Istebna A.
Podobnie jak w roku ubiegłym do rywalizacji przystąpiło 5 zespołów o bardzo różnym przekroju wiekowym .
Rozgrywki odbwały się systemem „każdy z każdym” a mecze rozgrywano do dwóch wygranych setów. O tym, że rywalizacja była bardzo zacięta świadczy fakt, że aż w czterech spotkaniach o zwycięzcy decydował tie-break, czyli dodatkowy set.
Jak wspomniano na poczatku poziom sportowy zawodów był bardzo wysoki a wiele akcji przypominało te oglądane w telewizji przy okazji meczów ligowych czy międzynarodowych. Mimo, że trzeba było rozegrać cztery mecze praktycznie wszyscy uczestnicy turnieju wykazali się bardzo dobrą kondycją i z poświęceniem walczyli o nawet wydawałoby się już starcone piłki. Nie zabrakło efektownych bloków i atomowych serwów.
Co najważniejsze jednak rywalizacja toczyła się w bardzo dobrej "fair-play" atmosferze a wszelkie drobne nieporozumienia gracze wyjaśniali raczej w żartobliwy sposób.
Inna sprawa, że na bardzo wysokim poziomie było w tym turnieju sędziowanie, w czym zasługa prowadzących zawody Wojciecha Gościniaka i Piotra Szarca. Obaj panowie od lat sędziują te zawody i zawsze czynią to w taki sposób, że "mucha nie siada". 

Zwyciężyła ostatecznie z kompletem punktów Istebna A, ale jak już zostało to określone w tytule zwycięzcami mogą czuć się wszyscy. Taki też jest przecież cel tego turnieju, aby sportowo rywalizować, ale też głównie cieszyć się grą i integrować.

Turniej swoją obecnością zaszczycili Wójt Gminy Łucja Michałek i Przewodniczący Rady Gminy Stanisław Legierski, a także radny Kazimierz Łacek, który obserwował zawody w pierwszej fazie rywalizacji.
Wójt Gminy, która obserwowała pasjonującą końcówkę Turnieju podczas ceremoni wręczenia nagród doceniła wysiłek zawodników, pogratulowała im zaangażowania i sportowej postawy a także podkreśliła swoją przychylność dla wszelkich przejawów sportowej aktywności w naszej gminie.
W podobnym tonie wypowiedział się także Przewodniczący Rady Gminy Istebna.

Drużyny, które zajęły miejsca na podium otrzymały z rąk Wójta Gminy pamiątkowe puchary. Wszystkie uczestniczace w Turnieju ekipy otrzymały pamiątkowe dyplomy a także dodatkową nagrodę w postaci bonów, które ufundowali: Pizzeria Werona z Istebnej, Centrum Urody Iwony Kohut z Istebnej i Organizator zawodów. 

Serdecznie dziękujemy wyżej wymienionym sponsorom Turnieju, sędziom Wojciechowi Gościniakowi i Piotrowi Szarcowi a także Tadeuszowi Witosowi i Romanowi Michałkowi za pomoc techniczną.

Zatem do zobaczenia za rok!

Wyniki:

Istebna Zaolzie - Koniaków  2:0
Istebna Młodzi - OSP Koniaków Centrum  2:1
Istebna A - Koniaków  2:0
Istebna Zaolzie - OSP Koniaków Centrum  2:0
Istebna A - Istebna Młodzi  2:0
OSP Koniaków Centrum - Koniaków  2:1
Istebna Zaolzie - Istebna Młodzi  2:0
Istebna A - OSP Koniaków Centrum  2:0
Istebna Młodzi - Koniaków  2:1
Istebna A - Istebna Zaolzie  2:1

Końcowa tabela:

1. Istebna A - 8 pkt.
2. Istebna Zaolzie - 6 pkt.
3. Istebna Młodzi - 4 pkt.
4. OSP Koniaków Centrum - 2 pkt.
5. Koniaków - 0 pkt.

Fotogaleria - kliknij w ponizszy banerek...


Zobacz reportaż:
Turniej Siatkówki o Puchar Wójta Gminy Istebna


Dodał: Jacek Kohut (6474)
 

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
grudzień 2020
PN WT ŚR CZ PT SB ND
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: grudzień

2020/12/6 2020/12/10
galeria zdjęć
Biuletyn informacji publicznej - strona zostanie otwarta na nowej karcieBiuletyn informacji publicznej