Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
8.04
2021

Innowacje w klasach trzecich ZSP w Istebnej

Innowacje w klasach trzecich ZSP w Istebnej

W styczniu 2021 r. klasy trzecie przystąpiły do realizacji drugiego już modułu projektu „Czytam z klasą – lekturki spod chmurki” realizowanego w ramach innowacji. Celem projektu jest zachęcanie uczniów do czytelnictwa połączone z popularyzacją treści ekologicznych.

Wspólnie przeczytano książkę „Anaruk, chłopiec z Grenlandii” Czesława Centkiewicza. Zgłębiano również wiadomości na temat Arktyki i Grenlandii oraz dzieci poznawały życie zamieszkujących te tereny Inuitów. Uczniowie dowiedzieli się na czym polega efekt cieplarniany Ziemi, jakie są jego przyczyny i skutki oraz co mogą zrobić, aby temu zapobiegać.

Jednym z zadań modułu zimowego było przygotowanie pokazu mody z wykorzystaniem materiałów, które można poddać recyklingowi.

We wtorek 16 lutego 2021 r. korytarz szkolny zamienił się w prawdziwy wybieg w zimowej scenerii. Dzieci z wielkim przejęciem i  dumą prezentowały niezwykłe stroje przygotowane wspólnie z rodzicami.

Kolejne zadanie, które wybrano do realizacji, polegało na zamienieniu sali lekcyjnej w zimową krainę z czytanej lektury. Efektem współpracy naszych klas była dekoracja pt. „W krainie Anaruka”, która powstała w szkolnym holu. Dzieci namalowały igloo i Anaruka oraz stworzyły elementy krajobrazu Grenlandii, a na gazetce zawisły lapbooki z lektury.

Wszyscy z niecierpliwością czekają na powrót dzieci do szkoły, aby rozpocząć III modułu naszej innowacji.

 

Dziękujemy Rodzicom za pomoc w realizacji zadań, a panu Andrzejowi Suszce za nagranie filmu z pokazu mody.

oprac. Katarzyna Juroszek, Anna Krężelok, Mirosława Zowada

 

LINK do pokazu Pokaz mody - "Kreacje z odzysku" - YouTubeDodał: (7861)