Przejdź do strefy turysty
27.03
2017

Gminny Turniej Tenisa Stołowego już za nami

W niedzielę 26 marca w gimnazjum w Istebnej odbył się III Gminny Turniej Tenisa Stołowego „O Puchar Wójta Gminy”.  Tegoroczna edycja cieszyła się zaskakującym zainteresowaniem, gdyż chęć udział w nim zgłosiło 38 zawodników, w tym dwie zawodniczki.

Rozgrywki odbywały się w trzech kategoriach wiekowych. W każdej z nich poziom gry był bardzo wysoki, a walka o każdą piłeczkę była widoczna podczas każdego meczu.

W kategorii dzieci ze szkół podstawowych do gry przystąpiło 16 zawodników. Ich rozgrywki prowadzone były w dwóch grupach. Zwycięzcy obu grup walczyli o zwycięstwo w Turnieju (Błażej Haratyk z Koniakowa pokonał 2:0 Artura Patyk z Jaworzynki), natomiast zawodnicy z drugich miejsc w grupie walczyli o trzecie miejsce (Tobiasz Węglorz z Koniakowa uległ 0:2 Jakubowi Fiedor z Koniakowa).

W grupie młodzieży do lat 17 mecze rozgrywane były pomiędzy pięcioma zawodnikami w systemie „każdym z każdym”.  Po raz trzeci w naszym Turnieju kategorię tę zwyciężył Maciej Adamus z Istebnej. Na drugim miejscu znalazł się Grzegorz Sikora z Istebnej, a trzecie miejsce zajął Damian Fiedor z Koniakowa

Wśród dorosłych rozgrywki odbywały się w dwóch grupach, z których do półfinału wychodziło dwóch najlepszych zawodników.
W pierwszym półfinale walczyli: Mirosław Adamus i Robert Strokosz, który uległ 0:2, a drugi półfinał toczył się pomiędzy Dawidem Gluzą i Zbigniewem Mokwą, który zwyciężył 2:0.

W meczu o trzecie miejsce walczyli Robert Strokosz i Dawid Gluza, który pokonał swojego przeciwnika 2:0.

Mecz finałowy zwyciężył Mirosław Adamus, który  pokonał Zbigniewa Mokwę 2:0.

Statuetki, dyplomy i nagrody rzeczowe otrzymywali trzej najlepsi z każdej kategorii wiekowej. Dekoracji zwycięzców dokonał Wójt Gminy Henryk Gazurek, który razem z małżonką podziwiał rozgrywki Turnieju.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom Turnieju, szczególnie dwóm paniom, które dzielnie walczyły i nie raz utarły nosa pozostałym graczom.

Dziękujemy również wszystkim, którzy pomogli nam przy organizacji Turnieju: pani Aleksandrze Kawulok i panu Jarosławowi Hulawemu, za sędziowanie rozgrywek szkół podstawowych; panu Kazimierzowi Legierskiemu, który pomógł nam przy sprawach technicznych. Chcemy również podziękować dyrekcji gimnazjum z panem Bogdanem Ligockim na czele, za udostępnienie nam szkoły na czas Turnieju.

Zapraszamy za rok, na kolejne edycje Turnieju.