Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
20.05
2019

Festiwal Biegowy już za nami!

Festiwal Biegowy „Zachowaj trzeźwy umysł” w Istebnej na Zaolziu!

W niedzielę 19 maja odbył się Festiwal Biegowy, w którym udział wzięło ponad 100 uczestników, mieszkańców naszej Gminy, a zorganizowany był przez Gminny Ośrodek Kultury w Istebnej.

Choć ulewny deszcz nie ominął nas tego dnia, nie udało mu się przestraszyć uczestników kolejnej edycji Biegów Sztafetowych oraz Biegu Rodzinnego, a mało tego – padł rekord frekwencji!

Wpierw odbył się Bieg Sztafetowy, w którym wystartowało łącznie 36 sztafet dwójkowych w czterech kategoriach wiekowych. Bardzo cieszy fakt, że w Biegu udział wzięli zarówno „stali” bywalcy, jak i zupełnie nowi uczestniczy, którzy notabene spisali się „na medal”.

Gdy do mety dobiegła ostatnia sztafeta na linii startu ustawiały się rodziny biorące udział w  Biegu Rodzinnym "O Puchar Prezesa OSP Istebna Centrum".

Festiwal Biegowy miał charakter niezwykle rodzinny. Dla każdego uczestnika Organizatorzy przygotowali pamiątkowy buton oraz zapewnili ciepły posiłek z grilla oraz napoje.

Wielką atrakcją dla najmłodszych była dmuchana zjeżdżalnia, z której przez całe po południe można było korzystać za darmo, tak samo jak ze ścianki wspinaczkowej ustawionej przez ratowników Beskidzkiej grupy GOPR.

Wszystkie sztafety, które zajęły miejsca na podium w swoich kategoriach wiekowych otrzymały piękne medale oraz nagrody rzeczowe. Dekoracji zwycięzców dokonała Wójt Gminy Istebna – Łucja Michałek oraz Sołtys wsi Istebna - Barbara Juroszek.

Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy przyczynili się do Organizacji imprezy: dziewczyn z biura zawodów Basi i Gosi, sędziom Jackowi, Adamowi i panu Jarkowi Hulawemu oraz panu Tadkowi Witosowi za pomoc w nagłośnieniu, którego bezpłatnie użyczył nam Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Istebnej, pan Robert Biernacki.

Słowa podziękowań kierujemy również do strażaków OSP Istebna Centrum, na czele z Prezesem Stanisławem Kędziorem, za dobrą współpracę przy Organizacji wydarzenia.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom Festiwalu Biegowego, zarówno młodszym, jak i tym ciut starszym! Mamy nadzieję, że ta impreza z roku na rok będzie rosła w siłę i będziemy spotykać się na Zaolziu ciągle w szerszym gronie.

Karina Czyż

 

Zadanie zrealizowane w ramach Gminnego Programu Profilaktyk i Rozwiązywania Problemów w Gminie Istebna na 2019 rok

 Dodał: (6681)