Przejdź do strefy turysty
29.11
2021

Dominik Bury z pierwszymi punktami PŚ w tym sezonie!

W trzecim dniu rozgrywanych w fińskiej Ruce pierwszych w tym sezonie zimowym zawodów Dominik Bury wywalczył pierwsze trzy punkty do klasyfikacji Pucharu Świata.
W biegu na dochodzenie na 15 kilometrów techniką dowolną mężczyzn biegacz z Istebnej zajął 28 miejsce z relatywnie niewielką stratą 2.26,1 do zwycięzcy Alexandra Bolsunova z Rosji.
Drugi z naszych reprezentantów, zawodnik NKS Trójwieś Beskidzka Mateusz Haratyk zajął 61 miejsce.

W rozegranych dzień wcześniej biegach techniką klasyczną w biegu na 15 km mężczyzn Dominik zajął 46 zaś Mateusz 85 miejsce.

Z kolei nasza deniutantka Karolina Kukuczka (MKS Istebna) w biegu na 10 km kobiet powtórzyła wynik z rozegranego dzień wcześniej sprintu zajmując 70 miejsce.

Warto przypomnieć, że właśnie w Ruce 1 grudnia 2019 roku Dominik  wywalczył swoje pierwsze w karierze punkty Pucharu Świata zajmując w biegu na 15 km techniką dowolną 19 miejsce co jest zarazem jego najlepszym do tej pory osiągnięciem w tej rangi zawodach.

Dodał: Jacek Kohut (8255)