Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
12.03
2020

Delegacja z Gminy Istebna z wizytą w Warszawie

W dniu 1o marca 2020 r. delegacja samorządowców i sportowców z Gminy Istebna udała się do Warszawy. Głównym celem było spotkanie w Ministerstwie Sportu z Wiceminister Anna Krupką i przedstawienie jej niezwykle ważnej sprawy dotyczącej modernizacji tras biegowych na Kubalonce oraz zatrudnienia biegaczy z naszej gminy w Wojsku Polskim.

Delegacja z Gminy Istebna z Wójt Gminy Łucją Michałek na czele gościła również w siedzibie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na zaproszenie Sekretarza Stanu Stanisława Szweda. Podczas wizyty omówiono sprawy związane z realizacją programów społecznych oraz przyszłych działań w gminie Istebna.

Delegacja w strojach regionalnych wzięła również udział w Mszy Świętej w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela w intencji ofiar katastrofy Smoleńskiej. Po nabożeństwie górale osobiście spotkali się z Prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim w rozmowie z nim poruszając również istotne dla Gminy kwestie.

W wyjeździe wzięli udział: Wójt Gminy Istebna Łucja Michałek, Sołtys Istebnej Barbara Juroszek. Sołtys Jaworzynki Bogusława Kawulok, Radni Gminy Istebna: Ignacy Zowada, Dominik Jałowiczor, Bartłomiej Jałowiczor i Kazimierz Łacek, pracownik UG Istebna Marek Michałek oraz sportowiec Mateusz Haratyk.

 Dodał: (7212)