Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
2.12
2016

Ćwiczenia jednostek OSP na wyciągu narciarskim

W dniu 29 listopada dzięki uprzejmości właścicieli wyciągu narciarskiego „Złoty Groń” strażacy z jednostek OSP gminy Istebna mogli uczestniczyć w ćwiczeniach polegających na ewakuacji osób z wyciągu za pomocą różnych technik: z wykorzystaniem drabin strażackich oraz technikami linowymi.
Szkolenie przeprowadziła dla nas grupa poszukiwawczo ratownicza SGPR Jastrzębie Zdrój,
W ćwiczeniach brały również grupy ratownictwa wysokościowego z Radzionkowa oraz z Lipowej.

Strażacy z naszych jednostek OSP po raz pierwszy mieli okazję ćwiczyć ewakuację po okiem jednej z najlepszych grup poszukiwawczo-ratowniczych w kraju.
Warunki podczas ćwiczeń mieliśmy prawie zimowe co powodowało, że mogliśmy ćwiczyć w warunkach, które mogą wydarzyć się w rzeczywistości.

Ćwiczeniom przyglądał się również wójt Henryk Gazurek, który miał okazję ocenić przygotowanie i umiejętności strażaków z jednostek OSP gminy Istebna.
Ćwiczeniach wzięli udział również funkcjonariusze pionu operacyjnego z KP PSP w Cieszynie: naczelnik wydziału kpt. Zygmański Adrian oraz kpt. Szalbut Marek.

Strażacy z gminy Istebna mają na wyposażeniu 2 drabiny 14 m oraz 4 drabiny 10 m. na wyciągu Złoty Groń nie wszędzie jednak można ewakuować ludzi za pomocą drabin i trzeba stosować techniki linowe. OSP Koniaków Centrum posiada 1 zestaw ewakuacyjny oraz zastęp posiadający uprawnienia wysokościowe.

Bardzo serdecznie dziękuję właścicielom Wyciągu „Złoty Groń” panu Zbyszkowi Legierskiemu, panu Zygmuntowi Pchełce, panu Romanowi Cieślarowi za umożliwienie przeprowadzenia ćwiczeń. Dziękujemy za  gorący posiłek, ciepłą herbatę, kawę i smaczne ciasto.

Dziękuję SGPR Jastrzębie Zdrój szczególnie bryg. Wojciechowi Piechaczkowi oraz dh Mirosławowi Konewce.   Dziękuję kpt. Zygmańskiemu, kpt. Szalbutowi, wójtowi dh Henrykowi Gazurkowi oraz dh z jednostek OSP gminy Istebna za udział w ćwiczeniach.

Materiał przygotował Komendant gminny dh Stanisław Legierski 

foto: Michał Piątek SGPR Jastrzębie-ZdrójDodał: Oliwia Szotkowska (5125)
 

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
lipiec 2020
PN WT ŚR CZ PT SB ND
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: lipiec

galeria zdjęć
Biuletyn informacji publicznej - strona zostanie otwarta na nowej karcieBiuletyn informacji publicznej